به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت الاسلام محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد امام اصفهان گفت: برخورد با منکر و نهی از آن در کشورمان دارای قانون است و باید طبق ضوابط انجام شود.

حجت الاسلام رهبر با اشاره به موضوع امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت آن افزود: منکر فقط بدحجابی نیست بلکه رشوه، فساد، کم کاری، بد اخلاقی، غیبت، تهمت و گرانفروشی نیز جزو منکرات است و باید با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه صدها معروف و منکر وجود دارد ادامه داد: لازم است با نگاه جامع به آنها نگریست.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه امر به معروف به شیوه درست وظیفه همه است گفت: امر به معروف باید با مهربانی و راهنمایی باشد.

حجت الاسلام رهبر افزود: در این راه لازم است که ضررهای منکرات از طرق مختلف مانند رسانه ها بیان شود.

وی با بیان اینکه اگر اعمال و رفتارها درست شود، عامل هدایت مردم و امر به معروف می شود گفت: ما دارای نهاد امر به معروف هستیم و در قانونی که در مجلس درباره امر به معروف مطرح شده بخش عمده کار به عهده بسیج گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: این موارد آموزش، تربیت و برنامه ریزی می خواهد و اگر با برنامه ریزی صحیح جلو برویم این حکم اسلامی در جامعه بدرستی اجرا می شود و موثر خواهد بود.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین به موضوع اسیدپاشی های اخیر در این شهر اشاره و اظهار کرد: رسانه های بیگانه از این سوژه سوء استفاده و روی آن موج سواری کردند.

وی با بیان اینکه آنها این موضوع را به امر به معروف و نهی از منکر ربط دادند اضافه کرد: هیچ بچه مسلمانی چنین کاری نمی کند.

حجت الاسلام رهبر با تاکید بر اینکه فرد اسیدپاش، مفسد فی الارض است ادامه داد: اگر این کار خصوصی بوده که بسیاری از دستگاه های تحقیقی گفتند اینگونه بوده باز هم حکمش اعدام است.

وی تصریح کرد: همان افرادی که داعش و تروریست ها را درست کردند و به آرامش کشورمان حسد می ورزند این سوژه را درست کرده و روی آن موج سواری کردند هرچند برخی رسانه های داخلی نیز گول خوردند.

وی با بیان اینکه سالانه هزاران مورد اسیدپاشی در دنیا از جمله در شهر لندن اتفاق می افتد گفت: چرا بی بی سی یا من و تو یکی از اینها را نمی گوید.

خطیب جمعه اصفهان همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار کرد: از ابتدا اعتقاد ما این بود که به امریکا اعتماد نداریم و آنها با صهیونیست گره خورده اند و خط قرمز آنهاست.

وی با بیان اینکه خط قرمز ما نیز مقاومت، بیداری اسلامی و نابودی صهیونیسم است افزود: ما منتظر آنها نمی نشینیم چراکه به 150 هزار سو برای نیروی هسته ای و تولید 20 هزار مگا وات برق نیاز داریم.

وی ادامه داد: پایگاه های هسته ای اصفهان، اراک و فردو را نیز با منطق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای می خواهیم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امریکا از بیداری اسلامی و ایران هراس دارد تصریح کرد: ایران پای ولایت، اهداف خود و اسلام ایستاده و شکست تروریست هایی مانند داعش جز با پشتیبانی ایران صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام رهبر همچنین به موضوع تحریم ها اشاره و بیان کرد: ما در تحریم ها رشد کردیم.

وی با بیان اینکه در کشورمان سرمایه زیادی وجود دارد تاکید کرد: لازم است دستگاه های اجرایی از این سرمایه ها و استعداد استفاده و حمایت کنند و چشم به راه سرمایه گذاری چینی ها نیز نباشیم.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به موضوع آب نیز گفت: ما سال های سال از ضعف مدیریت در این بخش و تولید، توزیع و مصرف آب رنج بردیم.

وی به صرفه جویی در مصرف آب تاکید و اظهار کرد: ما با استان های دیگر دعوا نداریم اما وزارت نیرو نیز باید با کار کارشناسی به مدیریت صحیح آب و توزیع آن اقدام کند.