به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته گفت: در آستانه فرارسیدن هفته بسیج قرار داریم و امیدوارم که همه ما در راه بسیج و آرمان های بسیج گام برداریم.

وی افزود: بسیج شجره طیبه‌ای است که ثمرات ارزشمندی را در راستای خدمت به ملت و تحقق آرمان‌های نظام مقدس اسلامی در برداشته است.

خطیب جمعه گلپایگان تصریح کرد: همه ما بایستی با اعتقاد راسخ به بسیج در راه تحقق آرمان‌های این نهاد ارزشمند و ماندن در این مسیر تلاش کنیم همانطوری که بسیجیان با اخلاص در طول دوران جنگ تحمیلی در مقابل خصم دشمنان ایستادند و مقاومت کردند.

وی، در ادامه با اشاره به مذاکرات اخیر ۱+۵ بیان داشت: امریکایی‌ها هروقت در این مذاکرات شرکت می‌کنند بعد از آن شروع می‌کنند به رجزخوانی و و تصور می‌کنند این سخنان بیهوده می‌تواند در رسیدن به اهدافشان موثر باشد.

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: برخی تصور می‌کنند که موفقیت‌های کشور در عرصه‌های مختلف به راحتی به دست آمده در صورتی که دانشمندان متعهد و جوان ما با تفکر بسیجی شبانه روز تلاش کرده‌اند تا به دانش هسته‌ای و سایر علوم دست یافته‌اند و با همین تعهد هم پای کار مانده‌اند که این تلاش آنان شایسته قدردانی است.

امام جمعه گلپایگان اظهار داشت: این تفکر دانشمندان همان تفکر بسیج که همان اندیشه خاتم‌النبیا(ص) و امیرالمومنین (ع) است و بایستی همیشه در جامعه توحیدی جاری باشد همانطور که در زمان جنگ اینگونه بود و امروز هم به فرموده رهبر معظم انقلاب که مدیریت جهادی را مدیریت بیسجی می‌داند بایستی سرلوحه امور باشد.

وی خاطرنشان کرد: این مدیریت جهادی همان تلاش رزمندگان اسلام است که در جبهه‌های حق علیه باطل با دست خالی در برابر ارتش تا دندان مسلح صدام ایستادند و همان مدیریت حسین فهمیده است که با یک نارنجک و فدا کردن جان خود به نبرد با دشمن رفت.

حجت الاسلام اسماعیلی اذعان داشت: تیم مذاکره کننده کشور نیز تاکنون با حمایت مردم در این نشست‌ها پیش رفته‌اند و امیدواریم که دشمنان نیز از زیاده خواهی‌های خود دست بردارند و این مذاکرات با عقل جمعی به نتیجه برسد تا تحریم‌ها هم برداشته شود.

خطیب جمعه گلپایگان گفت: کشورهایی که خود بمب هسته‌ای دارند می‌خواهند ایران را از دانش هسته‌ای محروم کنند و به اصطلاح خودشان مراقب ایران باشند و این جریانی مضحک است علاوه براینکه یکی از مفاد توافق این است که تحریم‌ها برداشته شود اما امریکایی‌ها ترحیم‌ها را که برنمی‌دارند هیچ، از ایران هم می‌خواهند از حقوق مسلم خود که کوتاه بیاید.

وی خطاب به تیم مذاکره کننده کشور توصیه کرد: شما تا به امروز محکم ایستادید و همه ملت از شما حمایت کردند، از این پس هم اگر می‌خواهید برگ برنده دست شما بماند و پرچم عزت ایران مانند همیشه در اهتزاز باشد زیر بار ذلت امریکایی‌ها و اروپایی‌ها نروید که همه ملت پشت سر و حامی شما هستند.