امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به خبرنگار ورزشی برنا گفت: در 2 بازی اخیر گرچه امتیازاتی را از دست داده ایم، اما از روند تیم راضی هستم. تیم ما 2 بازی اخیر خود را در شرایطی انجام داده که ما حتی 5 جلسه تمرین تاکتیکی نداشتیم؛ بازیکنان من زمانیکه می آیند با تیم هماهنگ شوند، به اردوی تیم ملی می روند. امروز هم دوباره آنها می روند تا برای بازی با روسیه آماده شوند؛ ضمنا ما 2 بازی سنگین خارج از خانه داشته ایم؛ به این مسأله زمین های خراب و بی کیفیت را هم اضافه کنید که در کار ما تأثیر گذاشته است.

وی افزود: مگر رئال مادرید در اوساسونا نمی بازد؟ آیا آنجا هم چنین مباحثی مطرح می شود؟ بنده با توجه به شرایط فعلی کاری، نمی توانم انجام دهم! شما جای امیر قلعه نویی، وقتی جمعه قبل ملی پوشان‌تان را در اختیارتان قرار می دهند و تا شنبه این هفته 2 بازی آن هم بیرون خانه برگزار می کنید، چگونه می توانید به اهدافتان برسید؟ آن وقت می نشینیم و می گوییم چرا فوتبال مان از ژاپن عقب افتاده است؟ چرا به جام جهانی نمی رویم و قهرمان جام ملت ها نمی شویم؟ به جرأت می گویم که فوتبال ما فقط پشتوانه نیروی انسانی دارد و در دیگر بخش ها مشکلات فراوانی به چشم می خورد.

قلعه نویی در پاسخ به انتقادات برخی مربیان که به وی به خاطر عدم پذیرش سرمربیگری تیم ملی برای بازی با روسیه خرده گرفته اند، گفت: بگذارید نظرشان را بگویند بنده در گذشته عرق ملی خود را ثابت کرده ام؛ چطور آن روزهایی که بدون قرار داد روی نیمکت تیم ملی نشستم و کار کردم، این آقایان حرفی نمی زدند، اما حالا دست به مقاله نویسی و مصاحبه می زنند.

قلعه نویی درباره بازی حساس هفته آینده تیمش مقابل ذوب آهن خاطرنشان کرد: چه صحبتی می توانم انجام دهم؟ ملی پوشان من امروز از ما جدا شدند، درست است که ذوب آهن هم ملی پوش دارد، اما بازیکنان آنها فیکس بازی نمی کنند. در حالی که نفرات ملی پوش سپاهان جزو مهره های اصلی تیم ملی هستند. به نظر شما چه کار می توانم انجام دهم؟ اگر بگویم به تیم ملی بازیکن نمی دهیم، می گویید قلعه نویی به تیم ملی پشت کرده؛ در غیر این صورت خودم ضرر می کنم. جالب است بدانید امروز 2 جلسه تمرین گذاشته ام؛ صبح برای ملی پوشان و بعدازظهر برای دیگر نفرات.

سرمربی تیم سپاهان در پاسخ به این سؤال که آیا کفاشیان از وی برنامه خواسته است، تصریح کرد: در کمیته فنی صحبت هایی شد که لزومی ندارد من آنها را باز کنم، اما بنده دیگر مثل گذشته بی‌تجربه نیستم، اگر قرار به برنامه دادن باشد، بعد از عقد قرار داد این کار را انجام می دهم. مگر وقتی با مربی خارجی مذاکره می کنیم، قبل از قرارداد از او برنامه می خواهیم؟!

قلعه نویی در پاسخ به این شایعه که اخراج کاظمیان به دلیل اعتراض وی به بازی کردن ابراهیم توره بوده است، خاطرنشان کرد: به آقای کاظمیان استراحت داده ایم و ضمنا این موضوع که چه کسی بازی کند یا نکند، به بازیکن مربوط نیست؛ مربی تشخیص می دهد چه کسی بازی کند و چه کسی روی نیمکت بنشیند.

وی در انتها در پاسخ به این موضوع که کاظمیان گفته است به زودی ناگفته هایش را بر زبان می آورد، گفت: از قول من بنویسید آقای کاظمیان لطفا اگر حرف هایی داری، همین امروز که در مرخصی هستی آن حرف ها را بزن؛ من منتظرم حرف هایت را بشنوم.