به گزارش سرویس ورزشی برنا،  11 دوومیدانی کار ایران بامداد 23 بهمن ماه ایران را به مقصد چین ترک خواهند کرد تا در مسابقات داخل سالن آسیا حضور داشته باشند و ضمن کسب افتخار برای کشورمان آخرین شانس خود را برای کسب رکورد ورودی رقابت های داخل سالن جهان درلهستان بیازمایند.

رقابت های دخل سالن آسیا در شهر "هان جو" چین-، طی دو روز (26 و 27 بهمن ماه) و دو دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

نمایندگان کشورمان پیش از این در مسابقات داخل سالن دهه مبارک فجر که در تاریخ سوم و چهارم بهمن ماه در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، موفق به کسب حد نصاب تعیین شده از سوی کمیته فنی فدراسیون، برای حضور در مسابقات آسیایی شده اند.

تیم اعزامی کشورمان متشکل از، علی فهیمی و حسین کیهانی (دوندگان 1500 متر)، هادی رحیمی و مهدی زمانی (دوندگان 400 متر)، میلاد سیار( دونده 60 متر مانع)، هادی سپهرزاد و عبدالجلیل توماج(ورزشکاران هفتگانه)، محمد ارزنده( پرش طول) و رضا قاسمی (دونده 60متر) در بخش مردان و مریم طوسی (دونده 60 متر) و سپیده توکلی (ورزشکار پنجگانه) در بخش زنان می باشد.

جالب توجه است که در میان دوومیدانی کاران حاضر در رقابتهای داخل سالن آسیا رضا قاسمی با زمان 6 ثانیه و 60 صدم ثانیه (بیست و دومین دوره مسابقات دهه فجر) رکورد ورودی مسابقات جهانی (60 ثانیه و 5 صدم ثانیه) را کسب کرده است.

لیللا رجبی و حسن تفتیان نیز از ورزشکارانی هستند که موفق به کسب رکورد ورودی مسابقات داخل سالن جهانی شده اند، اما تیم ملی کشورمان را در رقابتهای آسیایی همراهی نخواهند کرد. لیلا رجبی با پرتاب 18 متر و 18 سانتی متری رکورد ورودی جهانی ( 17 متر و 800 سانتی متر) را به دست آورده است. حسن تفتیان نیز با زمان 10 ثانیه و 15 صدم ثانیه در ماده دو 100 متر مجوز رقابتهای داخل سالن جهانی را کسب کرده است.

ملی پوشان کشورمان را تیمور غیاثی به عنوان سرمربی و افشین داوری به عنوان سرپرست همراهی خواهند کرد.

اسامی حریفان دوومیدانی کاران کشورمان در رقابتهای داخل سالن آسیا تا کنون مشخص نشده است.

یادآور می شود رقابتهای داخل سالن جهان طی روزهای 16 و 17 اسفند ماه به میزبانی کشور لهستان برگزار می شود.