سرویس ورزشی برنا

روز گذشته فدراسیون فوتبال هومن افاضلی را به عنوان مربی تیم امید انتخاب کرد تا در این باره مباحث مختلفی صورت بگیرد.

تیم امید که در بازی های آسیایی گوانگجو به مقام چهارمی دست پیدا کرد، فدراسیون فوتبال و مسوولان رده بالای ورزش از کارنامه مربیان و در راس آن غلامحسین پیروانی ابراز نارضایتی کردند تا مشخص شود که دیگر شاغلام در تیم امید نمی ماند و همین اتفاق هم رخ داد.

دغدغه ورزش ما و یکی از مهم ترین آرزوهای فوتبال ایران صعود به رقابت های المپیک لندن می باشد، اتفاقی که 44 سال است رخ نداده و بارها حسرت آن را کشیده ایم.

یکی از موارد بحث برانگیزی که جای تعجب دارد، حضور افرادی است که زمانی در برنامه تلویزیونی شرکت می کردند و در فدراسیون صاحب پست و مقام شدند.

برنامه توپ طلایی که در سال 86 از شبکه دوم سیما پخش می شد، پلی شد برای حضور افراد گوناگون در فدراسیون و البته روی نیمکت تیم‌های ملی تا کسانی که در خواب هم نمی دیدند روی نیمکت تیم ملی بنشینند به این مهم برسند.

اکبر محمدی مجری آن برنامه سرمربی تیم نوجوانان شد و همراه این تیم در رقابت های نوجوانان آسیا به نتایج ضعیفی دست پیدا کرد و از گروه حذف شد تا ناکامی دیگری در پرونده فدراسیون به ثبت برسد.

فریدون معینی هم که در برنامه توپ طلایی به عنوان کارشناس حضور پیدا می کرد، در سال 87 و طی حکمی از سوی علی کفاشیان به عنوان رییس کمیته جوانان و سرپرست کمیته تیم های ملی منصوب شد.

آخرین ردپای این برنامه بازمی گردد به انتصاب هومن افاضلی به عنوان مربی در تیم امید. افاضلی که بزرگترین افتخارش حضور روی نیمکت شهاب زنجان در رقابت های لیگ دسته اول بود، به عنوان کارشناس در این برنامه شرکت می کرد. افاضلی در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010 در تیم ملی بزرگسالان روی نیمکت حضور داشت و به علی دایی کمک می کرد و در آخر هم دیدیم که ناکامی دیگری به فوتبال ایران اضافه شد.

درباره انتصاب افاضلی، امیر قلعه نویی، منصور ابراهیم زاده و ... که در کمیته فنی حضور داشتند اظهار بی اطلاعی کرده اند و حتی قلعه‌نویی هم به خاطر این انتخاب و این که وی را در جریان موضوع قرار نداده اند، از کمیته فنی کناره گیری کرد تا مشخص شود که در فدراسیون فوتبال چه می گذرد.

شاید به قول منصور ابراهیم زاده برخی تصمیمات فوتبالی در جای دیگری اتخاذ می شود و برخی عوامل بیرونی به چیدمان افراد در راس تیمهای ملی می پردازند.