به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد پاشایی با اشاره به این موضوع اظهار داشت: ملی پوشان موی تای بیش از این در جام ریاست جمهوری کیش، مسابقات جهانی ازبکستان، رقابتهای جهانی سن پترزبورگ و بازیهای هنرهای رزمی کره توانایی و قدرت خود را به نمایش گذاشته اند و ثابت کرده اند که قابلیت مبارزه با رقبای سطح اول دنیا را دارند.

وی افزود: به هر روی ما در مالزی زنگ تفریح نخواهیم بود و با قدرت هرچه تمامتر و برای دفاع از حیثیت و قدرت موی تای ایران مبارزه خواهیم کرد.
 
پاشایی در خصوص شروع اردوهای تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان گفت: اردوی بزرگسالان به منظور حضور در رقابتهای جهانی مالزی از 6 اسفندماه جاری در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده و سعی داریم تا زمان اعزام به مالزی بازیکنان را به لحاظ بدنی و فنی به شرایط ایده آل برسانیم و متعاقبا اردوی جوانان از هفته آینده استارت خواهد خورد.

او اضافه کرد: موی تای کاران ملی پوش از فیلترهای مختلف عبور کرده اند و علاوه بر انتخاب ورزشکاران برتر از دل مسابقات انتخابی، تعدادی هم پس از گذراندن تست آمادگی جسمانی و قابلیتهای فیزیکی از بین 100 نفر زیر نظر دکتر کاتوزیان به اردو راه یافته اند و تمام تلاش ما این است که بهترین و آماده ترین نفرات را به رقابتهای جهانی اعزام کنیم.

مدیر تیمهای ملی موی تای در خصوص کادر فنی و استفاده از تجارب مربیان مطرح کشور گفت: علاوه بر فعالیت کادر فنی، ما مربیان استانهای فعال که تجربیات خوبی هم دارند را دعوت کرده ایم که به اردوی تیم ملی بیایند و برتمرینات تیم ملی نظارت داشته باشند و در مجموع یک تعامل سازنده بین کادر فنی تیم ملی و مربیان سراسر کشور ایجاد نموده ایم.

وی تصریح کرد: در مراحل بعدی اردو برای آشنایی ورزشکاران با شرایط آب و هوایی مالزی در نظر داریم که یک اردوی تمرینی در یکی از شهرهای جنوبی کشور برگزار کنیم تا موی تای کاران از هر لحاظ آماده شوند.

وی در پایان اظهار داشت: لازم است از حمایت و پشتیبانی "محمد علیپور" رئیس فدراسیون و "جواد نصیری" رئیس انجمن موی تای تشکر و قدردانی کنم که هیچ وقت ما را تنها نگذاشته اند ولی از مسئولان وزارت ورزش توقع حمایت و توجه داریم و می خواهیم که به این رشته مدال آور و افتخار آفرین بهای بیشتری بدهند.
 
گفتنی است مسابقات جهانی موی تای اواسط اردیبهشت ماه سال 93 در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در جزیره لنکاوی مالزی برگزار خواهد شد.