به گزارش سرویس ورزشی برنا، تمرینات بانوان ملی پوش تیم والیبال نشسته به منظور آمادگی حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که فروردین ماه سال آینده به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، از فردا آغاز خواهد شد.

لیلی توکلی، نایب رئیس انجمن والیبال معلولین با اعلام این خبر گفت: بهترین ورزشکاران کشور و نیز بهترین ورزشکاران لیگ یازدهم برای حضور در این اردو دعوت شده اند و پس از پایان این مرحله از تمرینات، ترکیب نهایی تیم ملی معرفی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به پیش رو بودن رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود، مسابقات جهانی لهستان و نیز مسابقات پاراآسیایی کره جنوبی، این اردو از اهمیت زیادی برخوردار است و راه یافتگان به مرحله دوم اردو در قالب ترکیب اصلی برای تیم ملی بازی خواهند کرد.

توکلی افزود: ورزشکاران دعوت شده به اردو، ترکیبی از بازیکنان باتجربه و نیز چند نفر از بازیکنان جدید هستند که در کنار هم می توانند بازی های خوبی به نمایش بگذارند.

نایب رئیس انجمن والیبال معلولین اعلام کرد: تمرینات این مرحله زیر نظر خانم ها فریبا سلیمانی، مربی تیم ملی ،مریم ایران منش کمک مربی و سمیرا محمدی به عنوان مربی بدن ساز انجام می شود و سرپرستی اردو نیز بر عهده اینجانب است.

والیبالیست های دعوت شده به اردوی تیم ملی از فردا، 8 اسفند وارد کمپ تیم های ملی جانبازان و معلولین می شوند و تمرینات آنها از 9 تا 15 اسفند ادامه خواهد داشت.

در کنار تمرینات روزانه برنامه هایی نظیر تمرینات بدن سازی، استخر و مسابقه نیز در نظر گرفته شده است. اسامی مدعوین به اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان به شرح زیر است: نسرین فرهادی، طیبه جعفری (چهارمحال و بختیاری)، معصومه زارعی (خراسان رضوی)، سکینه کشوری (لرستان)، زهرا عبدی، سمیرا خالقی (زنجان)، زهرا دانایی، سلیمه یلقی(گلستان)، مریم اسحاقی، رضوان میرزایی، بتول جعفریان (کرمان)، زینب ملکی (اصفهان)، پری مردمیدان (آذربایجان غربی)، مهری فلاحی(گیلان)، زهرا نجاتی عارف (همدان).