به گزارش سرویس ورزشی برنا، علیرضا ادیب در آستانه سفر به کنگره جهانی تونس در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با بیان این مطلب افزود:در این کنگره ضمن تقدیر و تشکر از "ریکاردو فراچری" رییس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال و مذاکره با وی با نمایندگان 141 کشور جهان دیدار و تعامل خواهیم کرد و در مجموع حضور در این کنگره پیامدهای خوبی برای ما خواهد داشت.
 
وی اظهار داشت:در تونس با نمایندگان کشورهای صاحب این رشته در خصوص انجام بازیهای دوستانه، وسایل و تجهیزات لازم ،مشارکت در ساخت استادیوم بیسبال در ایران وتعامل در راستای پیشرفت داوری و مربیگری کشورمان بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

ادیب در خصوص اهمیت گسترش روابط بین المللی گفت: مسلما ما برای پیشرفت و تعمیم بیس بال و سافت بال باید از تجربیات و روابط بین المللی بهره ببریم و در این راه حتی در تونس پیشنهاد برگزاری کنگره جهانی درایران را خواهیم داد و حتی امادگی خود را برای میزبانی مسابقات آسیایی و بین المللی ارائه خواهیم کرد.

او اضافه کرد:در این راستا یک گروه 10 نفره از بانوان را برای شرکت در دوره آموزشی سافت بال به آمریکا اعزام خواهیم کرد و در نظر داریم ماه آینده هم 8 داور به کلاس دواری بین المللی در هنگ کنگ بفرستیم.

رییس انجمن بیس بال و سافت بال درباره عملکرد 6 ماهه اخیر این انجمن گفت: خوشبختانه طی 6 ماه اخیر حدود 70 درصد از کارهای اجرایی برنامه کوتاه مدت را به انجام رسانده ایم و در نظر داریم با حمایت از تیمهای پایه ستون بیس بال و سافت بال ایران را تقویت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد : در این راه مردادماه سالجاری اولین دوره مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور را برگزار خواهیم کرد که نفرات برتر و زبده این بازیها به رقابتهای قهرمانی آسیا در تایلند اعزام خواهند شد.