به گزارش سرویس ورزشی برنا، پس از این که با برگزاری رقابت های انتخابی در بخش کاتای انفرادی و تیمی فرید حقیقی و تیم دانشگاه غیر انتفاعی کرمان جواز حضور در رقابت های جهانی دانشجویی را به دست آوردند، کومیته کاها به میدان رفتند و در نهایت موفق شدند خود را به عنوان مسافران جهانی مونته نگرو معرفی کنند.

در وزن منهای 60 کیلو گرم، امیر مهدی زاده قهرمان جهان در سال 2010 سه بار به روی تاتامی رفت که در هر سه دیدار برنده میدان بود. مهدی زاده در نخستین گام پس از اینکه در تقابل با هامون درفشی پور قهرمان سال 2013 آسیا به تساوی صفر بر صفر رسید با رای داوران 3 بر 2 برنده شد. این کاراته کای قمی در مرحله دوم محمد شهریاری یکی از بهترین های سوپر لیگ در سال 92 را با حساب 4 بر صفر مغلوب کرد. مهدی زاده در آخرین مبارزه بار دیگر رودروی درفشی پور قرار گرفت و توانست 5 بر 3 به پیروزی برسد و جواز حضور در تیم منتخب دانشجویان را از آن کند.

در وزن منهای 67 کیلو گرم، سعید احمدی نایب قهرمان جهان در سال 2012 همانند مهدی زاده با سه برد به عضویت تیم منتخب دانشجویان ایران درآمد. احمدی در بازی اول و در حالی که 4 بر صفر از مهرداد پورشیب عقب بود بدلیل چهار اخطاره شدن حریف برنده تاتامی معرفی شد. او سپس یک بار برابر بردار کوچکتر ذبیح اله پورشیب قرار گرفت که توانست 3 بر 2 او را مغلوب کند. کاراته کای کرمانشاهی وزن منهای 67 کیلو گرم در آخرین مبارزه موفق شد محمدرضا بخش محمدلو را 6 بر صفر شکست دهد تا نامش در لیست مسافران اعزامنی به مونته نگرو نوشته شود.

در وزن منهای 75 کیلو گرم، ابراهیم حسن بیگی با برد یک بر صفر برابر بهمن عسگری قهرمان آسیا در سال 2013 و 8 بر صفر مقابل مرتضی شفاهی یکی از بهترین های رقابت های سوپرلیگ در سال گذشته جایگاه خود در این وزن را تثبیت کرد.

در وزن منهای 84 کیلو گرم، ذبیح اله پورشیب دارنده چهار نشان سنگین وزن آسیا و علی فداکار نفر اول قاره کهن در سال 2012 هر کدام با یک برد خود را به عنوان مدعیان شماره یک این وزن برای رفتن به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان معرفی کردند که در نهایت این پورشیب بود که توانست پیراهن این وزن را از آن خود کند.

پورشیب در اولین گام یک بر صفر از سد پورمحمد گذشت و فداکار هم در مبارزه اول خود توانست 3 بر صفر یونس نوروزی را شکست دهد. بازی مستقیم فداکار و پورشیب با حساب یک بر یک در جریان بود که به دلیل آسیب دیدگی شدید پورشیب از ناحیه بینی، داوران فداکار را هانسوکو کردند.

و بالاخره در وزن به اضافه 84 کیلو گرم، سجاد گنج زاده قهرمان سنگین وزن آسیا در سال 2013 به عضویت تیم اعزامی دانشجویان درآمد. گنج زاده در بازی اول در شرایطی که یک بر صفر از سامان حیدری پیش بود به دلیل چهار اخطاره شدن حیدری، برنده تاتامی معرفی شد. گنج زاده در پیکار دوم کریم زاده را 8 بر صفر از یش رو برداشت.

در پایان این رقابت ها که با حضور محسن آشوری دبیر فدراسیون و مدیر تیم های ملی، منصور صاحب الزمانی رییس انجمن کاراته فدراسیون دانشجویی، احمد صافی رییس انجمن کاراته دانشگاه آزاد اسلامی، شهرام هروی، حسین روحانی و مهدی جعفری مربیان تیم ملی بزرگسالان کاراته در سالن شهید کبکانیان برگزار شد، علاوه بر مهدی زاده، احمدی، حسن بیگی، پورشیب و گنج زاده که در 5 وزن کومیته انفرادی به عضویت تیم دانشجویان ایران درآمدند، نام علی فداکار، بهمن عسگری و سامان حیدری در لیست اعزامی ها قرار گرفت تا در صورت فراهم شدن مقدمات سفرشان به لحاظ اداری در کومیته تیمی به رقابت های جهانی دانشجویی اعزام شوند.

نهمین دوره مسابقات کاراته دانشجویان جهان از ۲۸ خرداد تا یک تیرماه در کشور مونته نگرو برگزار می شود.