به گزارش سرویس ورزشی برنا، پس از حضور مسعود مهدوی نیا در کاپ 1 جهانی و ساسان شجاعی در کاپ 2 جهانی، این بار نوبت به داور بین المللی بانوی کشورمان است تا با حضور در مجارستان سومین نماینده داوری ایران در رقابت های کاپ جهانی باشد. هاجر پارسایی مهر داور بین المللی آبهای آرام کشورمان از اولین تجربه حضور خود در رقابت های کاپ جهانی می گوید.

داور اعزامی به کاپ 3 جهانی آبهای آرام با اشاره به کسب مدرک بین المللی داوری خود در سال 2009 همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در سال 2009 با حضور مدرسان داوری فدراسیون جهانی قایقرانی ICF در تهران همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا تست دادم و موفق به اخذ مدرک بین المللی داوری شدم. از همان زمان نامم به عنوان داور بین المللی در لیست داوران ICF قرار گرفت.

هاجر پارسایی مهر ادامه داد: مسابقات قهرمانی آسیا 2011 تهران نیز دومین تجربه قضاوت در مسابقات بین المللی بود اما امسال برای کاپ 3 جهانی از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی از من دعوت به عمل آمد و برای داوری به مجارستان خواهم رفت.

وی اظهار داشت: این رقابت ها 2 تا 4 خرداد در شهر سگد مجارستان برگزار می شود و امیدوارم نماینده خوبی برای داوری ایران در این رقابت ها باشم.

داور بین المللی آبهای آرام کشورمان در خصوص سطح داوری ایران بیان کرد: لیست پر تعداد داوران رسمی کشورمان در ICF نشان از سطح خوب داوری ایران در جهان دارد.

معمولا برای مسابقات بین المللی، داوری از ایران حضور دارد و این مسئله نشان می دهد که فدراسیون جهانی قایقرانی به داوران کشورمان اعتماد دارد.
 
پارسایی مهر تصریح کرد: حضور در کاپ جهانی تجربه های زیادی برای من خواهد داشت که قطعا در مسابقات داخلی این تجربیات را در اختیار داوران جوان خواهم گذاشت. به هرحال قضاوت در سطح بین المللی و جهانی با داوری در سطوح دیگر فرق می کند و حتما بر دانسته هایم افزوده می شود و این تجربه در بالا رفتن سطح داوری ایران موثر خواهد بود.