به گزارش سرویس ورزشی برنا، مجمع سالیانه هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان اصفهان با حضور محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، رئیس و دبیر فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، در تالار افتخارات اداره کل ورزش و جوانان اصفهان برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در این مجمع گفت:معارضان نقش‌جهان و بودجه کشوری استان، دو مشکل ورزش اصفهان است.
 
سلطان حسینی با اشاره به مشکلات ورزش اصفهان اضافه کرد: بسیاری استان اصفهان را جزو استان های برخوردار کشور قلمداد می‌کنند و بر همین اساس، کمترین بودجه‌های کشوری به اصفهان اختصاص می‌یابد که من فردا در وزارتخانه درباره همین موضوع با وزیر جلسه دارم و این مسئله را مطرح خواهم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان داشت:یکی دیگر از معضلات ورزش استان، معارضان ورزشگاه نقش جهان است و پول هایی که برای این موضوع برداشت شده تا به حال بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بوده است و این بخشی است که ما می دانیم و شاید بیش از اینها هم باشد،معارضان هم در این مورد حق دارند و با گرفتن وکیل پیگیر این مسئله شده اند و به هر حال،هم اکنون این مشکلات گریبان گیر ورزش استان است.
 
سلطان حسینی گفت:در هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی صفا و صمیمیت چه در مسئولان و چه در مخاطبین وجود دارد و انسان واقعاً از این صمیمیت لذت می برد،گاهی در فوتبال میلیون‌ها تومان صرف می‌شود تا یک ورزشکار پایی به توپ بزند که اگر همین پول به سمت ورزش روستایی بیاید،تحول عظیمی در ورزش روستایی رخ می‌دهد،خوشبختانه شاهد هستید که وزیر ورزش و جوانان نیز از همان ابتدا به این مباحث و جلوگیری از ریخت و پاش در ورزش‌های خاص، اهتمام ویژه نشان داده است.

غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی کشور در این مجمع گفت: مشکلات گریبان گیر اکثر قریب به اتفاق هیأت هاست اما انتظار دارم در هر جایگاهی که قرار گرفته ایم،تلاش کنیم که چرخ ورزش روستایی بچرخد، مجلس شورای اسلامی نیز امسال ۲۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاری شرکت های دولتی برای توسعه روستاها در نظر گرفته است.

جعفری در مورد توسعه امکانات ورزشی در روستاهای کشور بیان داشت: امسال تلاش خواهیم کرد که مکان های بلااستفاده را در روستاها در اختیار بگیریم و تبدیل به احسن کنیم تا دیگر مجبور نباشیم نسبت به ساخت و ساز اماکن ورزشی از ابتدا اقدام کنیم.
وی در پایان گفت: ما در توسعه ورزش روستایی و بومی و محلی هیچ تفکیک سنی و جنسیتی نداریم و به شرط داشتن منابع مالی، از ورزش سالمندان نیز حمایت خواهیم کرد.

هم چنین مهدی اسدی رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان اصفهان در این مجمع گفت:بعضی کشورها سعی دارند ورزش های بومی و محلی ما مثل هفت سنگ را به نام خود ثبت کنند که ما تلاش داریم لیگ استانی هفت سنگ و دال پلان را راه اندازی کنیم.

وی خطاب به روسای هیأتهای شهرستانی گفت:از همه شما می‌خواهم که در راه توسعه ورزش روستایی و بومی و محلی که از منویات مقام معظم رهبری است گام بردارید.