به گزارش سرویس ورزشی برنا، حمید رضا داوری دبیر هیات کاراته استان قزوین در همین ارتباط گفت: کسب این عنوان حاصل تلاش و همدلی همه همکاران در هیات بود. سال گذشته در بحث ملی 2 کاراته کا قزوینی رده سنی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا ( بهمن عسگری و مجید حسن نیا ) صاحب 2 مدال طلا شدند. وی افزود: در رده نوجوانان و امید ها هم این استان دو نمانیده در مسابقات جهانی اسپانیا داشت.

داوری گفت: هیات قزوین در لیگ کشوری رده پسران 2 تیم در لیگ جوانه ها و یک تیم در لیگ آینده سازان داشت و در لیگ دختران هم در تمام لیگ ها یک تیم از این استان شرکت کرده بود.

وی ادامه داد: مریم کبیری نیز از بهترین های سوپر لیگ بانوان بود که موفق شد به اردوی تیم ملی راه یابد.

داوری بحث استعدادیابی در سطح این استان را به عنوان کارهای ویژه هیات قزوین در سال گذشته خواند و گفت: با فراخوانی که داده شد 350 نفر جذب شدند که از میان آنها 62 نفر را گزینش کردیم و در پایگاه قهرمانی استان زیر نظر بهروز اولادی از ملی پوشان دهه 70 سه روز در هفته تمرین آماده سازی انجام می دهند.
دبیر هیات کاراته استان قزوین افزود: حرکتی که چند سالی است بصورت ریشه ای در کاراته آغاز کردیم با شتاب در حال حرکت است و مطمئن هستیم در آینده ای نه چندان دور استان قزوین به قطب اول کاراته کشور تبدیل خواهد شد.

وی گفت: سال 92 میزبان برگزاری کلاس داوری RA و ممتاز ملی بودیم و 110 داور از سراسر کشور در این دوره شرکت داشتند و در حال حاضر هم استان قزوین 264 داور فعال در بخش کاراته دارد.

دبیر هیات کاراته قزوین ادامه داد: دوره مربیگری نیز در این استان برگزار شد که مدرسی آن را احمد صافی و یوسف گرشاسبی بر عهده داشتند و 56 نفر در آن شرکت کردند.

داوری در پایان گفت: خوشحالیم امروز کاراته به عنوان رشته ای مدال آور و افتخارآفرین مورد توجه مسئولان استانی قرار دارد و اداره کل ورزش و جوانان این هیات را به عنوان هیات برتر ورزشی معرفی کرد.