به گزارش سرویس ورزشی برنا، عباس باغستانی گفت: با توجه به اینکه گسترش ورزش برای افراد دارای معلولیت ذهنی از مسائل مهم و مورد توجه است، حضور افرادی که آموزش های لازم را جهت شناسایی افراد واجد شرایط برای شروع فعالیت های ورزشی دارند، از اولویت های مهم انجمن ورزش برای افراد ID محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: به همین منظور در نظر داریم برای اولین بار در کشور دوره آموزشی ویژه ای را برگزار کنیم که ماحصل آن تشکیل یک کمیته احراز صلاحیت برای افراد با معلولیت ذهنی است.

رئیس انجمن ورزش برای افراد با هوش میانه خاطر نشان کرد: روان شناسان و روان پزشکانی که دارای مجوز نظام روان شناسی هستند، می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند و پس از گذراندن مباحث مورد نظر، در استان های محل سکونت خود نسبت به کلاس بندی افراد ID اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اولویت ما افرادی است که ضمن داشتن مدارک اعلام شده، سابقه کار با بچه های استثنایی را نیز داشته باشند و هر استان فعلا می تواند دو نفر روان پزشک یا روان شناس خانم و آقا را برای شرکت در این دوره معرفی کند و در صورت تقاضای بیشتر برای حضور افراد در این دوره، این درخواست بررسی خواهد شد.

باغستانی افزود: حضور افراد متخصص در هیات های استانی جهت شناسایی افراد واجد شرایط، باعث می شود تا اقدامات بعدی انجمن جهت رجیستر کردن ورزشکاران ID در فدراسیون جهانی، تسهیل شود.

وی در پایان اعلام کرد: علاقه مندان واجد شرایط می توانند تا 10 خرداد به هیات های استانی مراجعه نموده و پس از معرفی استانها ، دوره مذکور به مدت 2 روز برگزار شده و پس از پایان دوره، گواهینامه آموزشی و کارت کلاس بندی معتبر برای افراد شرکت کننده، صادر می شود.