به گزارش سرویس انتظامی خبرگزاری برنا، سردار مجتبایی در یازدهمین جلسه شورای فرماندهی انتظامی استان پیرامون برگزاری کنگره جهانی جریان های افراطی و تفریطی از دیدگاه علمای اسلام، اهمیت تامین امنیت این دو روز برگزاری مراسم را متذکر و تصریح کرد: تصمیمات مهمی در خصوص اقدامات عملیاتی، اطلاعاتی، ترافیکی و انتظامی اتخاذ شده و بیش از 4 هزار نفر نیروی پلیس در این رابطه بکارگیری خواهند شد که بخشی از آن نیروهای کمکی مراکز آموزشی ناجا هستند.

تاکید بر اطلاع رسانی محدودیت های ترافیکی از دیگر بخش های سخنان فرمانده انتظامی استان قم بود که با اشاره به اهمیت آن، افزود: دشمنان اسلام از تسامح و هر مقوله ای ممکن است بهره برداری کنند، ضریب امنیت در استان طی دو روز برگزاری مراسم باید به اوج خود برسد.

وی در ادامه با اشاره به سه نکته کلیدی اخلاق، انضباط و اقتدار در رینگ های تعریف شده برای حضور پلیس در تامین امنیت کنگره، تاکیدکرد: امروز "پلیس"، متخلق به اخلاق اسلامی است و اخلاق محوری از مولفه های شاخص در نیروی انتظامی است و طی برگزاری این کنگره مورد تاکید موکد است.

سردار مجتبایی گفت: طی روزهای دوم و سوم آذر ماه که کنگره جهانی در قم برگزار می شود مجموعه فرماندهی انتظامی شهرستان قم باید علاوه بر انجام وظایف ذاتی به عنوان پشتیبانی کننده سایر نیروها در این ماموریت انجام وظیفه کنند.

وی بر اهمیت کنترل ترافیک توسط پلیس راهور و ایست بازرسی محورهای مواصلاتی استان توسط عوامل انتظامی تاکید کرد.

گفتنی است، در خاتمه این جلسه سرهنگ "گودرزی" به عنوان سرپرست پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم معرفی و از خدمات سرهنگ "تاهو" در طول تصدی این سمت قدردانی شد.