به گزارش سرویس ورزشی برنا مراسم تجلیل از بهترین های ورزش ایران در سال 1393 به همت خبرگزاری برنا و با همکاری هتل پنج ستاره شیراز در ساختمان شماره 2 وزارت ورزش برگزار و از ورزشکاران و چهره های برگزیده سال با اهدای لوح، تندیس و هدایای ویژه تقدیر شد.

دکتر مناف هاشمی در جریان مراسم تقدیر خبرگزاری برنا از برترین های ورزش در سال 93 اعلام کرد فدراسیون ها باید از وابستگی خود به دولت و وزارتخانه کم کند.

معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از مدیرعامل خبرگزاری برنا بیان کرد: در یک سال و اندی اخیر که مدیریت این خبرگزاری تغییر کرده شاهد تحول و افزایش کیفیت در حوزه خبری بوده ایم که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

هاشمی با اشاره به اینکه جای مقام عالی وزارت در این مراسم خالی بود، گفت: جا داشت که مقام عالی وزارت و صاحب نظران در حوزه ورزش در این مراسم حضور داشته باشند و برای بنده باعث خوشحالی است که توانستم در چنین جمعی حاضر باشم. سنت پسندیده ای است که از افراد غرور آفرین در جامعه تقدیر شود. این اتفاق فضای کسب و کار و دیدگاه مردم را قوی تر می کند و همه چیز را در کشور به رونق می اندازد.

وی ادامه داد: در ورزش بحث اقتصاد و کسب و کار مطرح است. همه چیز فقط قهرمانی نیست بلکه جامعه به سمت پیشرفت می رود و باعث می شود روح نشاط در جامعه حلول پیدا کند.

دکتر هاشمی با اشاره به تقدیر از ورزشکاران گفت: تلاش می کنیم با اینکه مقدورات مالی وزارتخانه بالا نیست ولی خوش قول باشیم و از عزیزانی که زحمت می کشند و دنبال منافع مالی هم نیستند، تقدیر کنیم. ورزشکاری که از خودش و زندگی خانوادگی اش می زند، باید از او تقدیر شود تا به آینده دلخوش باشد. تلاش ما این است که در حوزه اشتغال و پرداخت هدایا بتوانیم کاری برای ورزشکاران انجام دهیم تا قسمتی از تلاش های آن ها جبران شود. خوشبختانه در سال اخیر تقدیر های قهرمانان 90، 91، 92 و آسیایی و پاراآسیایی 93 را انجام داده ایم. پیش بینی می کنیم در سال های آینده هم وضعیت بهتر شود.

هاشمی با بیان اینکه جای افراد بسیاری در این مراسم خالی است، گفت: نمی توانیم بگوییم چون افراد زیادی در این مراسم حضور ندارند، پس قهرمان هم نیستند. جای خیلی ها در این مراسم خالی است اما در کل خبرگزاری برنا سنت پسندیده ای را اجرا کرد و خوب است که هر رسانه ای با معیارهای خودش بهترین ها را انتخاب کند و در کل نفس کار باارزش است. 

معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت های فدراسیون والیبال در سال های گذشته گفت: داورزنی توانست تحولی اساسی در جامعه والیبال ایجاد کند. اکنون والیبال در ایران علاقمندان زیادی دارد و قطعا در بین این علاقمندان نخبه ها و استعدادهای زیادی هم وجود دارد. ما امیدواریم همانطور که فدراسیون والیبال توانست وابستگی خود به دولت و وزارتخانه را قطع کند، بقیه فدراسیون ها هم با برنامه ریزی عملیاتی و تولید منابع روی پای خودشان بایستند؛ آرزو می کنم این اتفاق برای خود وزارتخانه هم بیافتد، راهکارهایی را برای آینده پیش بینی کرده ایم تا شرایط مالی وزارتخانه تقویت شود.

دکتر هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: خبرگزاری برنا پتانسیل های بالایی دارد و از سایر وزارتخانه ها هم می خواهم از توانمندی های این رسانه استفاده کنند تا بتوانند در فضای رسانه حضوری موثر داشته باشند.