به گزارش سرویس ورزشی برنا، این تیم با اتکا به تجربه و ثبات بازیکنانی چون لوکاس نیل و مارک شوارز که آخرین روزهای حضورشان را درتیم ملی پشت سر می گذرانند، بدنبال این است تا در دومین حضورش در جام ملت های آسیا به اولین عنوان مهم بین المللی مهمش دست پیدا کند.

این تیم اکنون در رده بیستم رده بندی رنکینگ فیفا قرار دارد و بهترین عملکردش طی سال های اخیر صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2006 بوده است. ضمن اینکه باید خاطر نشان کرد که استرالیا در کنار کره جنوبی و ژاپن از جمله تیم هایی است که بیشترین بازیکن شاغل در لیگ های اروپایی را دارد.

مسیر صعود
استرالیا در گروهی قرار داشت که در آن کویت، اندونزی و عمان برای صعود به مرحله نهایی تلاش داشتند. این تیم علی‌رغم نتایجی ضعیفی که در همان ابتدای راه مقابل اندونزی و کویت کسب کرد، اما در ادامه توانست با پیروزی های متوالی با یازده امتیاز صدرنشینی را بالاتر از کویت بدست بیاورد و به مرحله نهایی جام ملت های آسیا صعود کند.

مربی و تاکتیک
"هولگر اوسیک" آلمانی پس از اینکه پیم فربیک هلندی در جام جهانی بازی های درخشانی را به همراه این تیم در جام جهانی به نمایش گذاشت، زمان زیادی نداشته تا بتواند روش بازی جدید و موثری را برای این تیم به ارمغان بیاورد. بازی های دوستانه اخیر مقابل تیم هایی همچون پاراگوئه، سوییس، مصر و لهستان نشان داده که سبک بازی این تیم همچنان از فوتبال سخت و محافظه کار هلند نشانه هایی دارد.

اوسیک نتوانسته تغییرات عمده ای را در سیستم بازی استرالیا بوجود بیاورد، اما با این حال جام ملت های آسیا برای مربی اسبق تیم "اوراوا ردز" ژاپن آزمونی بزرگ خواهد بود.

ستاره تیم
بی شک "تیم کاهیل" هافبک تیم اورتون ستاره استرالیا طی سال های اخیر بوده و توانسته گل های مهمی را در سخت ترین رقابت ها برای تیمش به ثمر برساند. توانایی او در تمام کنندگی باعث شده تا تیم ملی کشورش بیش از حد به وی وابسته شود. ضمن اینکه او تنها بازیکنی است که در امر گلزنی توانایی فوق العاده ای دارد. "مارک شوارزر" و "لوک ویلشایر" از دیگر ستارگان این تیم هستند.

پیش بینی
استرالیا در گروهی قرار دارد که تیم قدرتمند کره جنوبی نه تنها مدعی صعود بلکه مدعی قهرمانی مسابقات است. بحرین و هند کمترین خطر را می توانند برای این دو تیم ایجاد کنند و احتمالا این دو تیم مدعی می توانند با 6 امتیاز به راحتی راهی دور بعد شوند. بازی کره جنوبی و استرالیا در دور دوم بازی ها می تواند هیجان خاصی داشته و یکی از مهمترین بازی های مسابقات را رقم بزند.

ضعف های موجود در خط دفاعی این تیم می تواند باعث شود که استرالیا در صورت شکست از کره جنوبی، در مرحله یک چهارم نهایی و در مواجه با تیمی دشوار از دور رقابت ها کنار برود.