به گزارش سرویس ورزشی برنا، این تیم در سال 2004 تحت هدایت "محمود الجوهری" مصری به مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها راه یافت و در این مرحله در ضربات پنالتی مغلوب ژاپن شد تا از صعود به جمع چهار تیم باز بماند. اگرچه این تیم از بازیکنان قدیمی استفاده می کند اما هم گروهی با تیم هایی چون ژاپن و عربستان در مرحله گروهی شانس این تیم را برای موفقیت در قطر کاهش می دهد.

مسیر صعود
برای صعود از گروهی که در آن تیم قدرتمندی چون ایران و تیم های پرسرعت و جنگنده ای از شرق آسیا با نام های تایلند و سنگاپو حضور داشتند، اردن باید تلاش بیشتری می کرد و پتانسیل بالاتری به خرج می داد. این تیم تا پیش از اینکه "عدنان حمد" عراقی جانشین "نلو وینگادا" پرتغالی شود، حرکت آرامی داشت و در سه بازی تنها به یک امتیاز دست پیدا کرد. پس از آمدن این مربی عراقی اردنی ها در دو بازی خانگی ایران و سنگاپور راشکست دادند و به عناون تیم دوم راهی مرحله نهایی جام ملت های آسیا شدند.

مربی و تاکتیک
"عدنان حمد" مربی ای است که در اروپا این حرفه را به طور حرفه ای آموخته و توانسته به همراه تیم ملی عراق در چهار دوره غیرقابل باور به موفقیت های چشمگیری برسد و در فوتبال این کشور تحول ایجاد کند. وی که به عنوان یکی از مستعدترین مربیان آسیا شناخته می شود و سال 2004 عنوان بهترین مربی سال آسیا را بدست آورد، طی سه بازی اردن را به مرحله نهایی جام ملت های آسیا رساند و اکنون امیدوار است که بتواند در قطر حداکثر کار مفید را برای این تیم انجام دهد.

ستاره تیم
بی شک دروازه بان اردنی ها یعنی "عامر شفیعا" همچون سال 2004 ستاره این تیم خواهد بود و تیمش را در قطر رهبری رهبری می کند. او در اولین دوره ای که تیمش در جام ملت ها حضور پیدا کرد، به عنوان یکی از بهترین های مسابقات شناخته شد و اکنون با استفاده از همان تجربه می تواند به تیمش کمک فراوانی بکند.
علاوه بر این بازیکن 28 ساله، بازیکنانی چون "موید ابو کاشک" و "محمود شلبایه" که گل های ملی فراوانی را برای اردن به ثمر رسانده و پس از مصدومیتی طولانی مدت به میادین بازگشته، می توانند به کمک عدنان حمد بیایند.

پیش بینی
تکرار موفقیت سال 2004 با وجود هم گروهی با غول های قاره آسیا در گروه دوم کمی دشوار خواهد بود و حمد به خوبی می داند که چه وظیفه سنگینی بر دوش خود دارد. اردنی ها اگرچه بسیاری از بازیکنان با تجربه خود را در اختیار دارند اما باید این نکته را هم در نظر داشت که آنها در زمینه حضور در جام ملت های آسیا بسیار کم تجربه هستند و بعید است این تیم بتواند در رویارویی با عربستان،ژاپن و سوریه بیش از چهار امتیاز کسب کند.