به گزارش سرویس ورزشی برنا، وادیم آبراموف،‌ سرمربی تیم ملی ازبکستان از عملکرد تیمش پس از تساوی 2-2 مقابل چین و صعود به عنوان تیم نخست تمجید کرد.


آبراموف پس از بازی گفت: مرحله اول تمام شد و ما در صدر گروه هستیم. این یک بازی عالی بود و فکر می‌کنم که همه خشنودند. می‌خواهم از بازیکنانم قدردانی کنم؛ چون در بازی‌های گروهی بسیار خوب بازی کردند. نتیجه برای ما رضایت‌بخش بود و به همین دلیل هم دفاعی‌تر بازی کردیم.


در طرف مقابل "فو بو" دستیار سرمربی تیم ملی چین معتقد است که ازبکستان خوش‌شانس بود که یک امتیاز گرفت؛ چون آنها چند موقعیت را از دست دادند و شوت "ژائو ژوری" نیز در نیمه اول به دیرک خورد.


آبراموف این ادعا را رد کرد و اظهار داشت: فکر نمی‌کنم که ما خوش‌شانس بودیم. خیلی خوب بازی کردیم و فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم. نمونه اش وقتی بود که شاتسکیخ نتوانست در همان دقایق ابتدایی گل بزند. به اعتقاد من خیلی چیزها به روانشانسی بازیکنان بستگی دارد. دو بازی قبلی مقابل قطر و کویت، بازی‌های بسیار دشواری در برابر دو حریف قدرتمند بود. ما 6 امتیاز داشتیم که به مصاف چین رفتیم، اما صعودمان به مرحله بعد قطعی نشده بود.


حالا ازبکستان در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف یکی از سه تیم ژاپن، سوریه و اردن خواهد رفت، اما برای آبراموف مهم نیست که حریف چه تیمی خواهد بود. وی عنوان کرد: هیچ تیمی را برای مقابله انتخاب نمی‌کنیم؛ چون همه تیم‌ها در مرحله بعد بسیار قوی خواهند بود. دفاع ما خیلی خوب بازی نکرده و اشتباه زیاد دارد. حالا من پیش از بازی بعدی وقت دارم و باید ببینم که چه کار می‌توانم انجام دهم.