رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری استان ایلام گفت: کارگر بسیجی پیشتاز عرصه کار و تولید است.
 
به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، "علیرضا زرگوش"، مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ایلام به مناسبت در پیش رو بودن هفته بسیج کارگری اظهار کرد: در فرهنگ غنی اسلام ما کارگران شریف ترین انسان های جامعه اند.

وی افزود: رسول اکرم اسلام و امام علی (ع) و نیز سایر امامان معصوم (ع) از کار کردن بعنوان عملی دنیوی و اخروی که دارای اجر و ثواب بسیار است یاد کردند و نسبت به آن توصیه زیادی کرده اند.

این مسئول ادامه داد: در آموزه های دینی نیز به کارگری که برای اداره زندگی خانواده‌اش تلاش می کند عنوان جهادکننده در راه خدا اطلاق می شود.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ایلام رمز پیشرفت و توسعه پایدار کشور رادر تجلی استعدادها و سرمایه های انسانی کارآمد، پرتلاش، باشور و نشاط و خلاق دانست و گفت: کارگران بعنوان نیروهای محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه ای در این عرصه را دارا هستند.

زرگوش نقش کارگران را در رشد و توسعه اقتصادی کشور بسیار اثرگذار خواند و ابراز کرد: بدون شک هدف از رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری فراهم ساختن رفاه مادی و معنوی برای مردم آن سرزمین از طریق تأمین نیازها و توجه به کیفیت زندگی، بهبود فضای کسب و کار و کرامت آنها است و این امر با کار و تلاش و همتی که در آن انگیزه های قوی معنوی و خدمت بی منت نهفته است محقق می شود.

رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری استان ایلام بیان کرد: کارگر بعنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه ای در این عرصه را دارا هستند.
 
این مسئول اضافه کرد: فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت، شجاعت، غیرت، استقلال، ایستادگی، آزادگی و تلاش است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ایلام کارگران در راستای تحقق اهداف و پیشرفت و توسعه کشور بایستی با علم روز آشنا و با داشتن نگاه تخصصی در مدیریت و استفاده از خلاقیت و نوآوری باعث تولید بیشتر و خودکفایی کشور گردند.

زرگوش خاطرنشان کرد: کارگران بسیجی در طول هشت سال دفاع مقدس همواره دوشادوش دیگر اقشار جامعه با روحیه جهادی در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب و پیشرفت و توسعه کشور منشأ خدمات فراوانی بوده اند.
 
وی یادآور ساخت: جامعه کارگری در دوران دفاع مقدس بیش از 14 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرد و امروز نیز پیشرو و پیشتاز عرصه کار و تولید است.

این مسئول مهمترین وظیفه این اداره کل را صیانت از نیروی کار عنوان کرد و افزود: اداره کل کار با فعال کردن مراجع سازشی – شخصی و حل اختلاف در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به بررسی دعاوی کارگران اقدام و در چهارچوب قانون کار اقدام به صدور و ابلاغ رأی می کند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ایلام در پایان اظهار کرد: در راستای ایجاد روابط خوب و سازنده در حوزه کارگری بین کارگران و کارفرمایان استفاده از پتانسیل تشکل‌های کارگری و کارفرما بسیار مؤثر است که تعامل خوب با این اداره کل در رسیدن به اهداف سازمانی در استان بسیار مؤثر بوده و هست.