به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، وزیر بهداشت گفت: برنامه های متعددی برای رفع مشکلات و تنگناهای فراروی بخش بهداشت و درمان استان ایلام تدوین شده که به‌زودی اجرایی خواهند شد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی بیان کرد: قرار است از محل مابه تفاوت یارانه ها توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در استان ایلام اجرایی شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایجاد بیمارستان 320 تختخوابی شهر ایلام اشاره کرد و گفت: تلاش می شود که دولت برای شتاب در تکمیل این بیمارستان مساعدت کند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این آیین گفت: با راه اندازی این مرکز، مبتلایان سرطان خون می توانند در شهر ایلام مداوا و درمان شوند.

علی دلپیشه بیان کرد: بیماران سرطانی در استان ایلام با بهره برداری از این مرکز دیگر برای مداوا مجبور نیستند به تهران اعزام شوند.
 
وی اظهار کرد: راه اندازی این مرکز علاوه بر کاهش هزینه های درمانی باعث می شود که بیماران دیگر برای درمان هزینه ای به سایر مراکز درمانی در کشور متحمل نشوند.

این مقام مسئول ادامه داد: درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ایلام و بخش فوریت های پزشکی بیمارستان طالقانی شهر ایلام نیز از نیازهای این شهر بودکه با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسیدند.