وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که رییس جمهوری کشورمان را در سفر به ایلام همراهی می کند، در جمع مردم چرداول گفت: دولت تدبیر و امید در راستای رفع مشکلات مردم گام اساسی بر می‌دارد .

به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، علی جنتی در جمع مردم شهرستان چرداول اظهار داشت: دولت آقای روحانی زنجیر‌های تحریم‌ را یکی پس از دیگری درهم شکسته است.

وی افزود: توسعه روابط با کشورهای جهان یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید بوده که در این راستا موفقیت‌هایی حاصل شده است.
 
جنتی ادامه داد: نظام سلطه تحریم‌های ظالمانه‌ای را همواره علیه ملت ایران اسلامی روا داشته که این دولت با تلاش و تدبیر خود در این راستا موفقیت‌هایی حاصل کرده است.
 
این مسئول با بیان اینکه دولت قصد دارد با عزت و اقتدار در راستای منافع و مصالح نظام و ملت با پیروزی از این گردنه عبور کند، اضافه کرد: دولت یازدهم از آغاز کار تاکنون با شفاف‌سازی و مذاکره فعالانه با غرب تلاش دارد، زنجیره‌های تحریم را بشکند. 

وزیر ارشاد در ادامه  تصریح کرد: به گواه دوست و دشمن دولت تدبیر و امید گام‌های موثری نیز در این راه برداشته است و تلاش دارد در گام‌های بعدی تحریم ها را کاهش دهد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مذاکرات بسیار سخت و مشکل است و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدبیر دولت امیدواریم هرچه زودتر مردم از سرانجام موفقیت‌آمیز آن برخوردار شوند.