به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، در نشستی که صبح امروز در دفتر مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با حضور شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی و گرشگری استان برگزار شد، تصمیمات خوبی در جهت گسترش و رونق گردشگری و جذب بیشتر گردشگران در جوار بقاع متبرکه و طبیعت زیبای این استان گرفته شد.
 
در این نشست مقرر شد تفاهم نامه ای بین این دوستگاه منعقد شود تا با ارائه طرح ها و برنامه هایی در مورد همکاری دو جانبه این دو سازمان و پیگیری برای اجرایی کردن این طرح ها و جذب اعتبارات ملی و استانی مورد نیاز اقدامات لازم صورت گیرد.
 
مدیرکل اوقاف استان ایلام، تصریح کرد: با توجه به اینکه امام زاده سیدعبدالله در دره زیبا و دامنه کوه های سرسبز شره زول واقع شده و در ایام سال به ویژه تعطیلات نوروز و روزهای آخر هفته پذیرای زائران و گردشگران فراوانی از سراسر استان بوده، فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات رفاهی برای جذب گردشگران در اولویت اصلی برنامه های این دو دستگاه قرار دارد.

وی، بیان کرد: تامین آب، آسفالت مسیر بقعه به سمت دره، احداث سرویس های بهداشتی، ساخت سکو، آلاچیق و برق رسانی از جمله طرح های است که دو دستگاه با همکاری و جذب اعتبارات ملی و استانی در اجرای آنها با هم تبادل نظر کردند.

حجت الاسلام کاروند، اضافه کرد: این اداره کل در نظر دارد به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی طرح اولیه برای ایجاد امکانات گردشگری در جوار بقعه متبرکه امام زاده سیدعبدالله را به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارائه تا سازمان مذکور در جهت فراهم کردن زیرساخت های این طرح از طریق مرکز اقدام لازم را انجام دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، تامین آب شرب بقعه امام زاده ابراهیم قتال (ع) را از دیگر مصوبات این نشست عنوان کرد و افزود: مقرر شد سازمان میراث فرهنگی اعتباری 900 میلیون ریالی برای اجرای فاز نخست تامین آب شرب از منطقه بیشه دراز به بقعه را فراهم و مرحله بعدی توسط اداره کل اوقاف صورت گیرد.

وی، بیان کرد: امام زاده ابراهییم قتال(ع) از بقاعی است که مردم استان ارادت خاص و ویژه ای به این بقعه داشته و می طلبد با ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی برای زائران و گردشگران زمینه رونق این منطقه را ایجاد کرد.

حجت الاسلام کاروند، توسعه شبستان بقعه ابراهیم (ع) بردی زرین آباد یکی دیگر از مصوبات این نشست برشمرد و یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با طراحی و مطالعه اولیه در این بقعه درصدد جذب اعتبارات ملی برای این بقعه بوده و از محل 40 درصد نذورات عمرانی بقعه از سوی اداره کل اوقاف نیز سعی در اجرایی کردن طرح توسعه و ایجاد تمهیدات لازم برای رفاه حال زائران در این بقعه هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، با اشاره به اینکه مردم استان نگاه مذهبی به گردشگری دارند، خاطرنشان کرد: همکاری و همدلی دو دستگاه اوقاف و گردشگری می‌تواند فرصت خوبی برای رونق گردشگری مذهبی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در این استان بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری را فراهم کند.