مدیر کل آموزش و پرورش ایلام گفت: تقویت اخلاق و معنویت در مدارس، اصلی‌ترین راهبرد برنامه های تربیتی در مراکز آموزشی است.
 
به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، علی بیرانوند مدیرکل اداره آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معنویت هم باید در کنار علم به دانش آموزان ارائه شود، اظهار کرد: تقویت اخلاق و معنویت در مدارس، اصلی‌ترین راهبرد برنامه های تربیتی در مراکز آموزشی است.

ایشان افزود: رسالت آموزش و پرورش در کنار آموزش علم و دانش نشر و تبلیغ مبانی و ارزش های دین مبین اسلام در میان دانش آموزان است و این هدف مهم باید توسط مربیان امورتربیتی محقق شود.
 
علی بیرانوند، مدیر کل آموزش و پرورش ایلام در گردهمایی معاونین پرورشی شهرستان ها و مناطق تابعه استان در سخنانی با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) گفت: از خداوند می خواهیم که همه ما را از منتظران واقعی آن حضرت قرار دهد و جامعه ما در پرتو عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم، مسیر تعالی و پیشرفت همه جانبه خود را به نیکی طی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام با اشاره به اینکه معنویت هم باید در کنار علم به دانش آموزان ارائه شود، اظهار کرد: رسالت آموزش و پرورش در کنار آموزش علم و دانش نشر و تبلیغ مبانی و ارزش های دین مبین اسلام در میان دانش آموزان است و این هدف مهم باید توسط مربیان امورتربیتی محقق شود.
 
وی تصریح کرد: اگر دانش آموزان به دین و نماز توجه خاصی داشته باشند بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه و مدارس از بین می رود.

وی با بیان اینکه حوزه پرورشی یک مرجع و پناهگاه عاطفی و اخلاقی برای دانش آموزان محسوب می‌شود، افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی متولی تعلیم و تربیت در کشور است و برای رسیدن به اهداف خود نیازمند مشارکت همگانی است، لذا در این راستا باید با همکاری والدین و خانواده، رسانه های ارتباط جمعی زمینه حیات آموزشی و پرورشی دانش آموزان را فراهم کنیم و این شدنی است و بخش عظیم آن بر عهده مربیان و معاونین تربیتی است.
 
گفتنی است مدیر کل اموزش و پرورش در این نشست پنج راهبرد و سیاست کلان وزارت آموزش وپرورش تحت عناوین ساماندهی نیروی انسانی، توسعه مشارکت همگانی، ارتقای مدیریت آموزشگاهی، نظام بودجه ریزی در آموزش وپرورش و بحث تمرکز زدایی را به تفصیل بیان و بر پیاده سازی این برنامه ها در قالب پروژه هایی نظام مند که از سوی وزارت آموزش وپرورش ابلاغ ‌می‌شود در حوزه تعلیم و تربیت تاکید کرد.