به منظور رفاه حال مددجویان بهزیستی ایلام گفت: استاندار ایلام، چتر حمایتی خود را بر روی سر مددجویان بهزستی، باز کرد.
 
به گزارش خبرنگار برنا در ایلام، محمدرضا مروارید، استاندار ایلام مبلغ 500 میلیون ریال برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی کمک کرد. 

وی در ادامه با قدردانی از دست اندرکاران برگزار کننده آیین گلریزان ساخت مسکن برای معلولان و همچنین احداث شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) در استان ایلام که با حضور معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور و جمعی از خیرین استان و کشور برگزار شد، اظهار کرد: دولت یازدهم از افراد خیر حمایت خواهد کرد و این افراد باید در همه امور مربوط به نیازمندان مشارکت کنند.

وی با بیان این که انفاق باید به فرهنگ همگانی در جامعه تبدیل شود، گفت: انجام اعمال خیر در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته و مردم باید از دستورات این کتاب الهی الگو گیرند.

استاندار ایلام ادامه داد: افرادی که دارای تمکن مالی بالا و مناسب هستند باید با اهدا کمک های خود در امور خیر شریک شوند تا به عنوان باقیات و صالحات توشه ای برای آخرت خود ذخیره کنند.

مروارید با قدردانی و تجلیل از بانیان ساخت نخستین شیرخوارگاه استان ابراز امیدواری کرد که این حرکت انسان دوستانه سرچشمه خیر و برکت و نقطه عطفی برای مشارکت هر چه بیشتر افراد نیکوکار در زمینه کارهای انسان دوستانه و خداپسندانه باشد.
 
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور نیز در این آیین در مورد تامین اعتبار دو میلیارد ریال برای خرید جهیزیه زوج های مددجوی زیرپوشش بهزیستی ایلام قول مساعد داد. «حسین بدخشان» همچنین مبلغ چهار میلیارد ریال را به عنوان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن 100 خانوار مددجوی این استان تقبل کرد.
 
در این آیین شماری از خیران استان تهران، تعهد ساخت 17 واحد مسکونی را برای خانواده‌های چهار معلولی در استان را پذیرفتند.
 
همچنین یکی از افراد نیکوکار استان تهران به نام «حمید شاه حسینی» تمام 10 میلیارد ریال هزینه ساخت شیرخوارگاه ایلام را تقبل کرد.
 
لازم به ذکر است امروز کلنگ احداث شیرخوارگاه حضرت علی اصغر باحضور استاندار ایلام ، معاون سیاسی استانداری ومسئولان استانی و کشور در ایلام به زمین زده شد.