به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، "محمد جوادی" معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش موسیان در جمع اولیای دانش آموزان آموزشگاه شهید جام خانه این منطقه گفت: خانواده ها به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی نقشی اثرگذار در تربیت فرزندان دارند.

جوادی گفت: بدون تعامل و هماهنگی بین دو نهاد خانواده و مدرسه نمی توان به اهداف آموزشی، تربیتی و فرهنگی از پیش تعیین شده رسید.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره از اولیاء خواست تا به صورت مستمر با مدرسه در ارتباط بوده و از وضعیت تربیتی و آموزشی فرزندان خود در محیط های آموزشی کسب اطلاع کرده و با مشارکت خود همیار عوامل اجرایی مدارس باشند.

محمد جوادی در ادامه به اثرات مخرب شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و گفت: غلفت از این مهم می تواند خانواده ها را از هم متلاشی نموده و زمینه ظهور و بروز آسیب های اجتماعی را فراهم کند.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم اولیاء پیرامون مشکلات ایاب و ذهاب دانش آموزان و هزینه های بالای آن سخنانی را مطرح و با توجه به اینکه در بسیاری از خانواده ها تعداد استفاده کنندگان از سرویس ها 3 الی 4 نفر است خواستار افزایش سهم مشارکت اداره در پرداخت هزینه ها شدند.