"علا الدین شیروانی" سرپرست اداره توسعه مشارکت های مردمی و مدارس غیر انتفاعی استان ایلام در گفتگو با خبرگزاری برنا در ایلام عنوان کرد: در حال حاضر 32 مرکز آموزش از راه دور دراستان وجود دارند که از سال 83 به طور رسمی در سطح استان آغاز به کار نموده اند.

شیروانی افزود: سالانه حدود 1000 دانش آموز در شاخه های مختلف تحصیلی( کارو دانش و نظری) فارغ التحصیل این مراکز می شوند.

وی ادامه دا: : هزینه ی کلاس های اضافه ( مازاد بر 6 ساعت) به ازای هر واحد درسی در هر جلسه ی 90 دقیقه بر حسب درخواست کتبی دانش آموز یا ولی آنها در مقطع متوسطه اول40 هزار ریال و در مقاطع متوسطه دوم و پیش دانشگاهه 50 هزار ریال تعیین شده است.

شیروانی گفت: این مراکز دارای آیین نامه ی خاص مربوط به خود بوده و ملزم به رعایت روابط قانون نظام وظیفه جهت معافیت تحصیلی دانش آموزان واجد شرایط هستند و در صورت تخلف برابر ضوابط و مقرارت با انها برخورد جدی خواهد شد.
 
سرپرست اداره توسعه مشارکت های مردمی و مدارس غیر انتفاعی استان ایلام در پایان گفت: این ارقام در قالب پوستر و با درج شماره تماس ستاد ثبت نام استان و وزارت با امضای مدیرکل آموزش پرورش استان به تمامی مدارس ابلاغ شده و مراکز موظف هستند این اطلاعیه ها را در معرض دید دانش آموزان قرار دهند.

شیروانی در پایان افزود: شهریه ی این دانش آموزان با انعقاد قرارداد متناسب با واحدهای درسی برابر با ضوابط به شرح ذیل محاسبه و از طرق حساب بانکی دریافت می گردد.
 
* شهریه ثبت نام نیم سال تحصیلی دانش آموزان متوسطه اول، دوم و پیش دانشگاهی 460 هزار ریال می باشد.

* شهریه هر واحد درسی نظری 90 هزار ریال و هر واحد درسی عملی و کارگاهی 100 هزار ریال می باشد.

* متوسطه دوم (پیش دانشگاهی) شهریه هر واحد نظری 110 هزار ریال و هر واحد درسی عملی و کارگاهی 120 هزار ریال می باشد.

* شهریه ثابت دوره تابستانی در کمتر از 8 واحد درسی 230 هزار ریال است.