به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام،" نصرت الله کشاورز " رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، اظهار کرد: این بقعه متبرکه در جریان زلزله اخیر مورموری شهرستان آبدانان صددرصد تخریب و مورد آسیب جدی قرار گرفت.
 
وی، تصریح کرد: با اقدامات و برنامه ریزی های به عمل آمده توسط کارشناسان این اداره و ستاد مدیریت بحران استان، بقعه قدیمی این امام ز اده در مهر سال جاری به طور کامل تخریب و عملیات بازسازی آن بلافاصله آغاز شد.

کشاورز، بیان کرد: پی و فونداسیون، اجرای اسکلت فلزی سازه، سقف و دیوارهای بقعه انجام شده و در حال حاضر با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است. رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، اضافه کرد: تاکنون برای اجرای این مرحله از طرح، اعتباری بالغ بر 680 میلیون ریال از محل اعتبارات زلزله هزینه شده است. وی، افزود: با شروع کار نازک کاری در بقعه پیش بینی می شود ساخت این بقعه در سه ماهه نخست سال 94 به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد. کشاورز محوطه سازی، احداث زائرسرا وسرویس های بهداشتی را از نیازمندی ها و اولویت های دیگر در این بقعه عنوان کرد.