به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام،"بهزاد خیری" رئیس هیئت مؤسس مرکز علمی کاربردی پارسیان ایلام"یک" ، در نشست با اعضای خانه مطبوعات ایلام اظهار داشت: مهارت آموزی، پرورش استعدادها و خلاقیت های فردی و جمعی امروزه می تواند عاملی موثر برای اشتغال زایی و حتی کارآفرینی باشد.

وی افزود: در دنیای امروز بهره گیری از قدرت علم و فناوری با تکیه به نیروی انسانی و توریسم بیشترین منابع درآمدی کشورهای پیشرفته دنیا هستند و کشور ایران و به تبع آن استان ایلام نیز باید با فاکتورها و علوم روز دنیا و با نگاه به آینده محوری حرکت کند.

رییس هیئت موسس مرکز علمی کاربردی پارسیان ایلام"یک" گفت: همه مردم به ویژه افراد توانمند استان باید با تمام توان و بکارگیری همه ظرفیت های موجود، با برجسته سازی نقاط قوت استان ایلام و منابع آن را به همگان معرفی کنند.

خیری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات استان ایلام مهاجرت مردم ، جوانان و دارندگان سرمایه از استان به دیگر استان ها و حتی خارج از کشور است ، اعلام کرد: مهاجرت افراد توانمند از استان باعث مهجوریت و محرومیت می شود در حالیکه سرمایه داران بومی بجای سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی در دیگر استان ها ، این فرصت را به منطقه خود عرضه کنند.
 
وی گفت: بر همین اساس در این بین یکی از مهم ترین و محوری ترین زمینه های رشد استان ، توسعه ، ارتقا و توجه به امر آموزش علمی و عملی افراد و پرورش مهارت های فردی آنهاست که سعی دانشگاه پارسیان اهتمام در تقویت علم آموزی همراه با مهارت محوری دانشجویان است.

رئیس هیات مؤسس مرکز علمی کاربردی ایلام یک ، سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ ، هنر و آموزش را بهترین سرمایه گذاری در توسعه استان دانست و ادامه داد: هرچند این گونه سرمایه گذاری بازگشت سرمایه و سود دهی چندانی برای سرمایه گذار ندارد، اما موجب رشد کمی و کیفی استان در بخش های مختلف می شود.

در این دیدار اعضای خانه مطبوعات استان نیزبه بیان دیدگاه ها و پیشنهاد های خود پرداختند که کیفی سازی آموزش ها ، کاهش شهریه ها ، حمایت های مادی و معنوی از برنامه ها و همکاری با همایش های خانه مطبوعات از سوی مسولان این مرکز ، تبیین اهمیت و تقدس جایگاه کارآفرینی و سرمایه گذاری در استان ، استفاده از مطبوعات و برقراری تعامل بیشتر از این ظرفیت ها از جمله خواسته ها و دیدگاه ها اعضای خانه مطبوعات استان ایلام از مهندس بهزاد خیری بود.