سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: بیستمین سالگرد شهادت شهید گنجی 16 دیماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برازجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از بوشهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، بخشعلی دهقائدی در نشست نهایی هماهنگی یادواره سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهید گنجی را یکی از شهدای ملی و جهانی دانسته و بر پاسداشت و گرامیداشت این شهید بزرگوار در همه سطوح تاکید کرد.

وی افزود: نگاه ما به شهید گنجی یک نگاه ملی و فراملی است و همه باید تمام همت و تلاشمان را به کار بریم که یادواره در خورشان و منزلت این شهید بزرگوار برگزار شود.

دهقائدی تصریح کرد: نقش موثر و تاثیرگذار شهید گنجی به‌عنوان سفیر پیروز و سرافراز انقلاب اسلامی در لاهور پاکستان برای ایران اسلامی و مردم استان بوشهر و شهرستان دشتستان مایه افتخار است.

دهقایدی با تاکید بر همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هر چه باشکوهتر یادواره و ارج گذاری به مقام والای این شهید بزرگوار گفت: ما باید فکر شهید گنجی را در جامعه و در بین اقشار جوان نهادینه و ترویج کنیم.

وی به ویژگی‌های برجسته فردی و اجتماعی شهید گنجی پرداخت و بیان داشت: شهید گنجی از ویژگی هایی برخوردار بود و همین امر موجب نخبگی و برجسته بودن ایشان در سطح ملی و بین اللملی شد.

سرپرست فرمانداری دشتستان به توسعه و توجه به زیرساخت‌ها و اقدامات فرهنگی در شهرستان اشاره کرد و افزود: در این راستا برگزاری یادواره شهدای روحانی، جشن بزرگ زیرسایه خورشید، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی غدیر، مراسمات پرشور حسینی در سطح شهرستان،گسترش فضاهای فرهنگی در این چند ماهه خود گویای توجه وافر مسئولان و نهادهای شهرستانی به ترویج امورات فرهنگی و مذهبی در شهرستان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست با بیان شاخص‌های ویژه شهید گنجی بر تهیه و آماده سازی کلیپ‌ها و تیزرهای تبلیغاتی و نمایشی و چاپ ویژه نامه‌های زندگینامه شهید مواردی را ذکر کرد.

نصرالله شفیعی افزود: مراسم این شهید والامقام 16 دیماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که یادواره شهید گنجی در 16 دی ماه سالجاری ساعت 9 صبح در محل حسینیه اعظم برازجان برگزار می‌شود.