به گزارش خبرگزاری برنا از شهرکرد، علی اصغر عنابستانی استاندار چهارمحال بختیاری در بازدیدی سرزده از سازمان بازرگانی با اشاره به فعالیت های دستگاه ها و نهادهای نظارتی دولتی برای استیفای حقوق مصرف كنندگان گفت: وجود تشكل قوی و مردمی قانونمند در این زمینه ضروری است و مردم باید از این شرایط مناسب برای دفاع از حقوق خود به بهترین شیوه استفاده كنند.

وی ایجاد بستر مناسب برای اجرای سیاست ها، برنامه ها و مقررات مربوط به حقوق مصرف كنندگان، اشاعه فرهنگ رعایت حقوق مصرف كنندگان و تثبیت و تعمیق آن را از مزایای تشكیل انجمن حمایت از مصرف كنندگان دانست.

اسماعیل کاویانی رییس سازمان بازرگانی چهارمحال و بختیاری هم با اشاره به آغاز نام نویسی از مردم برای حضور در انجمن حمایت از مصرف كنندگان، داشتن حداقل 18 سال سن و مدرک تحصیلی كارشناسی و همچنین تابعیت و تعهد به جمهوری اسلامی ایران را از شرایط متقاضیان برای شركت در انتخابات این انجمن بیان کرد.

وی افزود: انجمن حمایت از مصرف كنندگان توان مشاركت در تدوین استاندارد ها، خدمات زیان آور و جبران خسارت های وارده ناشی از مصرف كالا و خدمات، حمایت در برابر رویه های فریب كارانه،خدمات بهینه فروش و پس از فروش و پیگیری حقوق اولیه در مصرف كالا و خدمات را دارد.

وی تصریح کرد: علاقمندان به فعالیت در این انجمن می توانند تا 30 دی با مراجعه به اداره بازرسی سازمان بازرگانی چهارمحال و بختیاری برای شركت در انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان نام نویسی كنند.