به گزارش خبرگزاری برنا از  چهارمحال و بختیاری، دبیر کمیته حمایت و نظارت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور  امروز در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران افزود: تا پیش از آغاز فعالیت دولت نهم تعداد دو هزار و 200 کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد کشور فعالیت داشتند که هم اکنون این تعداد به هشت هزار و 884 کانون افزایش یافته است.

علی‌‌محمد عظیمی، رشد و گسترش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در روستاها و مناطق محروم را ضروری دانست وگفت: توسعه امکانات فرهنگی و هنری در روستاها، مناطق محروم و عشایری از سال گذشته در دستور کار ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور قرار گرفته است.

وی، جذب مشارکت جوانان و نوجوانان در فعالیت‌های اجتماعی را از مهمترین اهداف کلی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان و تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های هنری و فرهنگی، برگزاری کلاس‌های آموزشی- زیارتی در مشهد مقدس، آموزش در اوقات فراغت و آموزش زوج‌های جوان از جمله برنامه‌ها و اقدامات انجام گرفته در راستای اهداف کلی این نهاد است.

عظیمی در ادامه تعداد کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور را بیش از هفت هزار کتابخانه برشمرد و گفت: از این تعداد چهار هزار و 500 کتابخانه به صورت قفسه باز و دو هزار و 770 هزار کتابخانه به صورت مخزن‌دار به مراجعه کنندگان خدمات رسانی می کنند.