به گزارش خبرگزاری برنا از زنجان، در مراسم تودیع و معارفه مسوول حراست استان زنجان مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان صبح امروز گفت: زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است که مراسمات عزاداری آن نشان از اعتقادات مردمی آن دارد که به برکت این ایمان و باور و به برکت اشک های که در راه امام حسین(ع) می‌ریزند خداوند نعمت بزرگی را در کنار این افتخار به آن‌ها داده است و آن انتخاب این استان به عنوان شادترین شهر استان کشور است.

مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان افزود: وجود این افتخارات در استان زنجان باعث شده است تا این استان به سمت و سویی پیش برود که در آن مردم با یکدیگر اتحاد، وحدت و همدلی داشته باشند و در رخدادهای مهم کشوری تاثیر گذار باشند و با این همفکری و وحدت زنجان را در مسیر خوبی پیش ببرند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان از پرسنل خوب و هم فکری برخوردار است، خاطر نشان کرد: ساختارهای بسیار خوبی از نظر زیر ساخت‌ها و فضاهای ورزشی در استان زنجان ایجاد شده است ولی امری که باید به آن توجه کرد این است که ما باید نقش تولید کننده داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مجموعه‌های ورزشی در بسیاری از استان‌ها ایجاد شده است، ولی اکثریت آن‌ها نتوانسته‌اند از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده کنند، باید در هدف گذاری‌های خود محل بازرگانی و تولید خود را بشناسیم و اینکه تولیدات ما چیست.

این مقام مسوول گفت: در پاسخ به سوالات بالا می‌توان گفت عرصه‌های آسیایی، جهانی و المپیک محل فروش کالاهای ماست که تولیدات ما برای فروش در این اماکن ورزشکاران است که توسط هیات‌های ورزشی و سیاست‌های ادارات کل پرورش می‌یابند.

مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان مقوله استعدادیابی را بسیار مهم تلقی کرد و با اشاره به اینکه برای این بحث اعتبارات اختصاصی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: باید با استفاده از علوم جدید و شناسایی استعدادهای موجود در هر منطقه سیاست گذاری و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم ورزشکارانی را پرورش دهیم که در عرصه المیپک پای بگذارند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه باید در برنامه ریزی‌ها و هدف گذاری‌ها دید گسترده‌ای داشت، گفت: باید استان‌ها خود را اینگونه ارزیابی کنند که در طول یک سال چند مدال آسیایی، جهانی و یا مدال المپیکی داده می‌شود و سهم استان زنجان در کسب این مدال‌ها چه تعداد بوده است؟ بدون شک با چنین نگرشی هر استان تلاش می کند تا خود را ارتقا داده و سهم بیشتری برای کسب این مدال‌ها داشته باشد.

وی در ادامه ابراز کرد: جوانان از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار هستند که هر یک نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارند و بدون شک بقاء ما به خدمت کردن برای جوانان است و اگر بتوانیم برای جوانان به عنوان قشر بزرگ جامعه برنامه ریزی کنیم، موفق خواهیم بود و زمینه های بقای این جامعه و نظام را محقق ساخته‌ایم.

این مقام مسوول گفت: باید از فرصت‌ها، مناسبت‌های دینی و برنامه‌ها به نحو احسنت استفاده کنیم و در طول آن ایام در مباحث اخلاقی و فرهنگی جوانان به ویژه ورزشکاران اقدامات مهم و تاثیرگذاری برداریم.

وی در ادامه از جعفر رمضانی در طول تصدی پست حراست قدردانی کرد و برای علی مقدم به عنوان سرپرست حراست اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان آرزوی موفقیت کرد و افزود: حراست یعنی حفظ، نگه داری و امانت داری که صندوق امانت مردم و اداره به حساب می آید که قدم گذاشتن در آن و فعالیت در آن کار سخت و دشواری است و هم اکنون که پا به این عرصه گذاشته‌ایم باید با همکاری پرسنل در اجرای وظایف خود گام‌های موثری برداریم.