مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در زنجان با اشاره به ورود یک تور گردشگری به زنجان با قطار از ترکیه اظهار داشت: این تور صبح امروز وارد زنجان می‌شود.
 
قربانی زمان اقامت تور وارد شده از ترکیه را 13 روز اعلام و اضافه کرد: این گروه گردشگری با نام هزار و یک شب بنا دارند، از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران بازدید کنند.

این مسئول تعداد گردشگرانی را که صبح روز هشتم مهر ماه از طریق ترکیه وارد زنجان می‌شوند را 78 نفر عنوان و تصریح کرد: این گردشگران از کشورهای آلمان، سوئیس، انگلستان، استرالیا، ایتالیا، چین و بلژیک هستند.


وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای ورود دومین تور گردشگری از مرکز ترکیه به ایران با نام عقاب طلایی ادامه داد: این تور با هماهنگی یک شرکت مجارستانی و ایرانی از تاریخ یک آبان ماه وارد زنجان می‌شوند.

مدیر کل راه‌آهن شمال‌غرب مدت زمان تور گردشگری دوم را 13 روز اعلام کرد و گفت: این تور از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز، تهران، کرمان، مشهد بازدید می‌کنند.

قربانی تصریح کرد: این گروه گردشگری هم به مانند گروه نخست 78 نفر هستند که از مبداء رومانی ـ بلغارستان و ترکیه وارد ایران می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: تور گردشگری جایگزین روز 11 آبان ماه ساعت هشت و 15 با قطار وارد زنجان شده بعد از گشت و گذار ساعت 13 زنجان را به سمت تبریز و خروج از ایران ترک می‌کند.