به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان، استاندار این استان امشب در نشست خبری در زمینه سفر رییس جمهوری و در جمع خبرنگاران زمان ورود رییس جمهوری به فرودگاه زنجان را 9 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه اعلام کرد و اظهار داشت: برنامه‌های رییس جمهوری بعد از استقبال رسمی در فرودگاه با حضور در مراسم استقبال کنندگان مردمی آغاز می‌شود.

انصاری محل آغاز استقبال مردمی از رییس جمهور را دروازه ارک، چهار راه سعدی، سعدی شمالی به سمت مجموعه ورزشی کارگران اعلام و اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود سخنرانی رییس جمهوری ساعت 10 و 30 دقیقه آغاز شود.

این مقام عالی استان دیدار با جمعی از روحانیون و ایثارگران و همچنین برگزاری جلسه با فعالان اقتصادی، کارآفرینان، مدیران بنگاه‌های اقتصادی و مدیران بانک‌ها را از برنامه‌های بعد از ظهر روز چهارشنبه رییس جمهوری اعلام کرد.

وی بازدید از چند پروژه بزرگ استانی و حضور در شورای اداری استان زنجان را برنامه روز پنجشنبه رییس جمهوری اعلام کرد و ادامه داد: مصاحبه رادیو تلویزیونی و مطبوعاتی آخرین برنامه سفر رییس جمهوری به استان زنجان است و وی بعد از این مصاحبه رسانه‌ای زنجان را ترک می‌کند.

نماینده دولت در استان زنجان تاکید کرد: این پروژه‌ها به عنوان مطالبات اصلی استان در سفر ریاست جمهوری مطرح می‌شود.

انصاری با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با مسئولان کشوری در مورد برخی از نیازهای استان انجام شده است، ادامه داد: در صورت تصویب برنامه‌های جمع بندی شده توسعه استان زنجان شتاب می‌گیرد.

* حضور وزرا و مسئولان ارشد کشوری در شهرستان‌ها

این مسئول با اشاره به حضور مسئولان ارشد کشور و یا یکی از اعضای هیئت دولت در شهرستان‌های مختلف افزود: بر اساس آخرین برنامه‌ریزی که ممکن است تغییر هم بکند، چیت‌چیان در شهر خرم‌دره، حجتی در خدابنده، انصاری در ماهنشان، یونسی در ایجرود، رضوی معاون امور روستایی در طارم و سلطانی‌فر در سلطانیه حضور می‌یابند.

انصاری به برنامه‌ریزی انجام شده برای حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر ابهر اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور وی در خارج از کشور و احتمال نرسیدن وی به این سفر، شاید فرد دیگری از مسئولان کشوری جایگزین شود.

مقام عالی استان زنجان با تاکید بر ضبط و پیاده شدن نظرات و درخواست‌های مردمی از طریق سامانه 111 افزود: عدم به زحمت افتادن مردم برای حضور در محل‌های خاص برای رساندن نامه‌ها از مزیت‌های این روش محسوب می‌شود ضمن این شان مردم هم حفظ خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه سفر برنامه‌ریزی شده به استان زنجان برای رییس جمهور سفر هیئت دولت محسوب نمی‌شود، متذکر شد: این سفر سفر رییس جمهوری به زنجان است.

وی متذکر شد: مصوبات این سفرها مصوبات هیئت دولت نیست و فقط تصمیماتی که قابلیت اجرایی برای استان داشته باشد در این سفر اتخاذ و به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

استاندار یادآور شد: رییس جمهوری برنامه‌ای برای کلنگ‌زنی و یا افتتاح ندارند.

انصاری پروژه‌های قابل طرح در سفر رییس جمهوری را شامل سه گروه پروژه‌های دارای سابقه و تبدیل به مطالبه عمومی شده، پروژه‌ها و طرح‌های برنامه‌ریزی شده در طول دوره دولت مستقر و مسائل و مشکلاتی مانند مشکلات آب شرب که حل آنها نیاز به تدبیر دولت دارد، عنوان کرد.

مقام عالی استان با تاکید بر پیگیری مصوبات مهم دولت گذشته برای استان زنجان گفت: مصوبات مهم و عمومی قبلی برای استان به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
 
استاندار زنجان با بیان اینکه عملیاتی شدن برخی از پروژه‌ها به دلیل ماهیت طولانی می‌شود، تصریح کرد: پروژه‌های مانند راه و سد از جمله این طرح‌ها هستند که به صورت قطعه بندی شده عملیاتی می‌شوند.