به گزارش خبرگزاری برنا از زنجان، رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز در جریان افتتاح سامانه سامد در جمع خبرنگاران گفت: ستاد مرکزی ارتباط مردمی ریاست جمهوری بر اساس سامانه ارتباط الکترونیکی مردم و دولت سامد برنامه‌ریزی شده است.

سماوی ادامه داد: این سامانه در طول سال فعال است و پاسخگوی تلفن مردم با شماره 111 است اما به برکت سفر رئیس جمهور این ظرفیت افزایش پیدا کرده است و با این توانمندی و حجم، پاسخگوی مطالبات مردم است.

این مسئول با بیان اینکه این سامانه یک روز قبل از سفر رئیس جمهور امروز افتتاح شده و تا یک روز پس از سفر ادامه دارد، عنوان کرد: این سامانه به صورت شبانه‌روزی با حضور 800 نفر در هر شیفت 200 نفر ارائه خدمات می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه حفظ کرامت مردم است، توضیح داد: در روش سنتی ارائه نامه هزینه و مخاطراتی را داشت اما با این اقدام حمل هزینه و حمل نامه از بین رفته است و مردم با تلفن و به صورت رایگان می‌توانند 111 را بگیرند و اگر طرح و پیشنهادی دارند آن را ارائه دهند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در خصوص نحوه پیگیری مطالبات مردمی نیز گفت: مردم پس از مدتی می‌توانند مطالبات خود را با همین سامانه با کد رهگیری که به آن‌ها داده شده است، پیگیری کنند.

سماوی اظهار کرد: در جریان خدمت‌رسانی سامانه سامد به 9 دستگاه خدمت‌رسان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، اقتصاد و دارایی، تعاون، ثبت‌احوال، بنیاد شهید، بهزیستی و ... غرفه‌هایی به منظور ارائه خدمات بهتر اختصاص داده شده است.

این مسئول تصریح کرد: این یک تلفن فعال است که هم زحمت کمتری دارد و هم موجب پیگیری بهتر امور می‌شود.

وی عنوان کرد: نامه‌هایی که به صورت دستی نوشته شود نیز پیگیری و رسیدگی خواهد شد.