به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی ابوالحسن حیدری در نشست ستاد برگزاری این جشنواره گفت: تمام تمهیدات برای برگزاری جشنواره در استان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره برای چهارمین بار در خراسان‌شمالی میزبانی می‌شود، افزود: برای نهمین دوره این جشنواره 150 متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از بررسی داوران بازخوان متون 42 اثر به مرحله بعدی راه یافتند.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی، علی عابدی، حمید رضا نعیمی و حسین مسافر آستانه را از داوران بخش بازخوانی متون عنوان کرد.

به گفته وی از میان مجموع آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، 22 متن نمایشی توسط هنرمندان استان خراسان‌شمالی ارسال شده بود.
 
حیدری افزود: پس از بازبینی آثار نمایشی راه یافته به جشنواره توسط هیات بازبین شامل؛ رحمت امینی، حسین مسافر آستانه و نادر برهانی مرند، نهایتاً 9 اثر نمایشی برای رقابت در مرحله نهایی جشنواره انتخاب شد.
 
وی زمان برگزاری جشنواره را از 28 تا 31 شهریور امسال اعلام کرد و گفت: هر روز چهار اجرا در نظر گرفته شده که جلسات نقد و بررسی آثار نیز هر شب پس از اتمام اجراها با حضور هنرمندان و علاقمندان برگزار می‌شود.
 
رئیس ستاد اجرایی جشنواره تئاتر رضوی به برنامه‌های پیش‌بینی شده ویژه این جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری نمایشگاه عکس تئاتر رضوی، برگزاری کارگاه‌های نقد و بررسی تئاتر با حضور اساتید مطرح، انتشار کتاب جشنواره و برگزاری مراسم تجلیل از هنرمندان و تلاشگران عرصه تئاتر رضوی از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره به شمار می‌رود.