به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، این جشنواره ساعت 9 صبح سه شنبه 28 شهریور ماه جاری، همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) با به روی صحنه رفتن دو اثر نمایشی "صدای قدم‌های قطار" به کارگردانی غریب منوچهری از استان اردبیل و "ماه در چاه کاری از "محمد رسائلی" از استان گیلان به ترتیب درساعت 9 و 11 صبح با دو اجرای پیاپی در تالار حافظ و گلشن شهرستان بجنورد، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد.

بر پایه این خبر، در روز اول جشنواره اثر نمایشی"غروب سرد مشهدی " به کارگردانی "علی حاج عسگری" از استان گیلان در تالار حافظ و"دوچرخ موازی " کاری از "عباس جانفدا " از خراسان رضوی در تالار گلشن هرکدام با دو اجرا در نوبت عصر ساعت17:30 و19:30 در مقابل چشم علاقمندان به روی صحنه خواهد رفت.
 
همچنین دو کار نمایشی "منهای یک" به کارگردانی "محمد زوار بی ریا" و "در همین نزدیکی" کاری از "امیر حجازی" از استان آذربایجان شرقی در نوبت صبح روز دوم و نیز "عوض به دلو " به کارگردانی "محمد حسن زاده" از خراسان رضوی و "فقط به اندازه یک سلام" به کارگردانی "مائده وحید" و "احسان جانمی" از استان اصفهان در نوبت عصر همان روز به ترتیب در تالارهای حافظ و گلشن بجنورد اجرا می‌شود.

صبح روز سوم جشنواره نیز علاقمندان به هنر تئاتر، شاهد اجرای "هفت دریا شبنمی" به کارگردانی "رضا حسینی" از خراسان رضوی در تالار حافظ بجنورد خواهند بود. آثار نمایشی مذکور توسط هیات داوران متشکل از "سعید پرصمیمی"،"رضا بابک" و "حسین مسافر آستانه" مورد قضاوت قرار می‌گیرند و مراسم اختتامیه نیز عصر 5 شنبه 30 شهریور ماه جاری در تالار گلشن بجنورد برگزار می‌شود.

انتشار کتاب جشنواره، برپایی نمایشگاه عکس از تئاترهای به نمایش درآمده در طول سه دوره برگزاری جشنواره رضوی در خراسان شمالی و نیز برگزاری نمایشگاه عکس از آثار نمایشی این دوره از جشنواره همزمان با مراسم اختتامیه، برگزاری مجلس روایت خوانی و نقالی هنرمندان خراسان شمالی و نیز برگزاری بزرگداشت هنرمند فرهیخته تئاتر کشور به ویژه در عرصه تئاتر رضوی از اهم برنامه‌های این جشنواره اعلام شده است.
 
نهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی 28 تا 30 شهریور ماه سال جاری با اجرای 9 گروه نمایشی در 2 نوبت صبح و بعدازظهر در تالار فرهنگی هنری گلشن و تالار حافظ بجنورد برگزار می‌شود.