به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، نجفعلی شاکری اظهار داشت: این اردوگاه فرهنگی و تربیتی هم‌اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
وی افزود: این اردوگاه به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در منطقه ییلاقی اطراف رودخانه روئین در حال احداث است که 10 میلیارد ریال اعتبار برای آن اختصاص داده و بخشی از آن هم هزینه شده است.

شاکری تصریح کرد: استخر سرپوشیده آموزش و پرورش هم در حال احداث است و تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

همچنین رییس مشارکت‌های مردمی و امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی، از راه‌اندازی سایت افلاکیان با موضوع ایثار و شهادت خبر داد.

محمدباقر یزدانی گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه و تعمیق باورهای دینی و انتقال آن به نسل حاضر و همچنین معرفی شهدای معلّم و دانش آموز استان سایت امور شاهد و ایثارگران این اداره‌کل با موضوع ایثار و شهادت با نام افلاکیان آغاز به کار کرد.

وی اظهار داشت: سایت مذکور به آدرس aflakyan.nkhschool.ir در سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی نیز لینک شده است و زندگینامه شهدای معلم و دانش‌آموز استان، تصاویر، دست‌نوشته‌ها و وصایای شهدا، خاطرات شهدا، ایثارگران و رزمندگان و مطالبی با عناوین فرهنگ ایثار و شهادت از جمله موضوعاتی است که در سایت مذکور وجود دارد.