به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، کوروش خسرویار اظهار داشت: تیم نونهالان خراسان شمالی در رقابت‌های جودوی قهرمانی کشور با کسب هفت مدال رنگارنگ بر سکوی نخست این دوره از مسابقات قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها نخستین دوره مسابقات جودوی نونهالان قهرمانی کشور بود که به میزبانی تهران برگزار شد، افزود: در پایان مسابقات در رده سنی هشت تا 12 سال حسین روحانی مدال طلا گرفت، دانیال حسن زاده، محسن نیستانی و حسن باغچقی به مدال نقره رسیدند و فواد ولی زاده نیز به نشان برنز بسنده کرد.

خسرویار تصریح کرد: در رده سنی 12 تا 14 سال نیز علی محمدی بریمانلو به مدال طلا دست یافت و عباس حسین زاده نیز نشان نقره را بر گردن آویخت.
 
به گفته وی در رده بندی تیمی نیز، تیم خراسان شمالی در مجموع به مقام قهرمانی نخستین دوره رقابت‌های کشوری جودوی نونهالان دست یافت.

خسرویار اظهار داشت: نفرات نخست اوزان مختلف این رقابت‌ها به اردوی تیم ملی اعزامی به مسابقات غرب آسیا دعوت شدند.

وی افزود: پیش از این نیز دو نفر از جودوکاران خراسان شمالی در اردوی آمادگی تیم ملی جودوی نوجوانان کشور اعزامی به رقابت های غرب آسیا حضور داشتند.

خسرویار تصریح کرد: علی محمدی بریمانلو در وزن 46 کیلوگرم و حامد رشیدی در وزن 73 کیلوگرم دو جودوکار هم استانی حاضر در ترکیب تیم ملی نوجوانان بودند که به همراه نفرات جدید تیم، در هفته پایانی مهر ماه سال جاری در قالب تیم ملی به مسابقات غرب آسیا در اردن اعزام می‌شوند.