به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، برخی محورهای مهم بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بدین شرح است:
 
چه كسی خیال می‌كرد در منطقه مهم شمال آفریقا و غرب آسیا حوادثی اتفاق بیفتد كه به زیان غرب و به‌ویژه آمریكا و تهدید رژیم صهیونیستی است. یاوه‌گویی‌های مسوولان رژیم صهیونیستی آن‌قدر اهمیت ندارد كه بخواهد به آنها پاسخ داد.
 
همراهی اروپایی‌ها با آمریكایی‌ها همراهی عاقلانه‌ای نیست و آنها دارند خودشان را پیش‌مرگ آمریكا می‌كنند. مردم ما از فرانسه، ایتالیا و اسپانیا خاطرات بد ندارند اما از انگلیس خاطره بد داریم و به انگلیس، انگلیس خبیث می‌گوییم. با این كاری كه اروپایی‌ها می‌كنند دشمنی ملت ایران را به خود جلب و خود را در چشم ملت ایران منفور می‌كنند.

ما از این گردنه‌ها عبور می‌كنیم چراكه ملت ما چابک‌تر و هوشیارتر از این حرف‌هاست. مشكلات اقتصادی هم برطرف می‌شود و امروز اساس قضیه عبارت از تولید ملی است و علاج اصلی و بنیادین همین تولید ملی است و این تولید ملی گرانی‌ها را از بین می‌برد، باعث افزایش تولید می‌شود و بیكاری را نیز از بین خواهد برد و سرمایه‌های ملی را به كار می‌اندازد. 

مسوولان در سطوح مختلف كشور باید به تولید ملی توجه كنند البته خطاب ما در وهله اول مسوولان درجه اول در سطح بالایی است و پس از آن سطوح استانی و پایانی است.