به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، حسن عابدی راه‌اندازی باشگاه حامیان تئاتر در استان را فرصتی مناسب به منظور حمایت از جریان تئاتر دانست.
 
وی با اشاره به اینکه از سال جاری توجه ویژه به افزایش کیفیت تئاتر استان شده است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت کوتاه مدت در شهرستان‌های استان با بهره‌گیری از اساتید مجرب تئاتر کشور در بخش‌های مختلف در این راستا تدوین شده است.

عابدی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری که به نشاط و شادابی جوانان داشتند، افزود:‌ به همین منظور امسال برای نخستین بار شاهد تدوین جدول اجراهای تئاتر عمومی در تالار گلشن شهرستان بجنورد تا پایان سال در استان هستیم.

ربیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان شمالی گفت: برپایی دوره‌های آموزشی برای هنرمندان تئاتر استان در نیمه نخست امسال موجب رشد کیفی تئاتر استان شده به گونه‌ای که شاهد حضور 140 نفر از هنرمندان تئاتر استان و 13 گروه نمایشی در هفتمین جشنواره تئاتر استانی هستیم.

عابدی با بیان اینکه که جشنواره تئاتر استان آینه تمام نمای کیفیت و کمیت تئاتر استان است، اظهار داشت: ما با مشاهده آثار می‌توانیم وضعیت تئاتر و تولیدات تئاتری را که در طول سال اجرای عموم خواهند شد، ارزیابی کنیم.
 
وی با بیان اینکه افشین خورشید باختری، سعید نجفیان و فرشید منظوفی نیا داوری آثار نمایشی هفتمین جشنواره تئاتر استان را به عهده دارند، اظهار داشت: جلسات نقد و بررسی آثار نیز با حضور رسول نظر زاده، کارشناس ارشد سینما و تئاتر و یکی از منتقدان برجسته برگزار می‌شود.
 
رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان شمالی اضافه کرد: جامعه هنرهای نمایشی خراسان شمالی دارای 750 عضو است.

هفتمین جشنواره تئاتر استان یکم تا چهارم آبان ماه جاری با اجرای 13 گروه نمایشی طی دو نوبت صبح و بعد از ظهر در تالار فرهنگی هنری گلشن بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.