به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، حبیب الله عطاردی، كالاهای احتكار شده در این انبارها را شامل روغن، برنج، چای، حبوبات و سایر كالاهای سبد خانوار بیان كرد.

وی همچنین بیان داشت: سیمان و لوازم خانگی از دیگر موارد كشف شده در استان خراسان شمالی در یک ماه اخیر بوده است.

معاون بازرسی و نظارت اداره كل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تصریح کرد: بیشترین محموله احتكاری كشف شده اقلام برنج ایرانی به میزان 150 تن بود كه در بجنورد كشف شد.
 
عطاردی در ادامه اظهار داشت: پرونده محتكران به ارزش 9 میلیارد و 350 میلیون ریال برای رسیدگی به اداره كل تعزیرات حكومتی استان خراسان شمالی ارسال شده است.

وی افزود: پس از صدور حكم از سوی تعزیرات حكومتی كالاهای مكشوفه از انبار محتكران استان خراسان شمالی با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

معاون بازرسی و نظارت اداره كل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اولویت اصلی كاری بازرسی و نظارت را بررسی موجودی انبارهای كالای اساسی فروشندگان این استان اعلام كرد و گفت:‌ در هفت ماه نخست امسال 53 هزار و783 مورد بازرسی از صنوف مختلف استان صورت گرفت كه چهار هزار و 286 متخلف اقتصادی با هفت هزار و 711 تخلف شناسایی شدند.
 
عطاردی ارزش پرونده متخلفان اقتصادی استان اعم از واحدهای صنفی و غیرصنفی را افزون بر 11 میلیارد ریال اعلام كرد كه پرونده آنان برای رسیدگی و صدور رای به تعزیرات حكومتی استان ارسال شده است.