به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی حسین نعمتی اظهار داشت: یک هزار و 9 دانش آموز استثنایی شامل 761 نفر ابتدایی، 125 نفر راهنمایی و 123 نفر متوسطه در مدارس خاص استثنایی استان در حال تحصیل هستند.

وی گفت: 287 دانش آموز در قالب 146 نفر آسیب دیده شنوایی، 50 نفر بینایی، 46 نفرجسمی حرکتی و 45 نفر کم توان ذهنی به صورت طرح آموزش تلفیقی در سطح مدارس عادی استان در حال تحصیل هستند.

نعمتی افزود: در راستای رفع مشکلات دانش آموزان تلفیقی، کلاس‌های جبرانی برای دروس مختلف در سه مقطع ابتدایی،راهنمایی و متوسطه برگزار می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به وجود هفت مرکز اختلالات یادگیری دولتی در استان عنوان کرد: در حال حاضر 556 دانش آموز در این مراکز شناسایی شده و برنامه‌های درمانی برای این دانش آموزان و اولیای آنان در حال اجرا است.

این مسوول خاطر نشان کرد: در سال جاری 15 هزار و 597دانش آموز در طرح سنجش سلامت شرکت کرده‌اند که از این تعداد 12 هزار و 627 دانش آموز به مدارس عادی و دو هزار 57 نفر برای انجام دوره‌های تخصصی معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی 14 کلاس هوشمند در حوزه استثنایی یادآور شد: رایزنی‌ها برای هوشمند سازی 65 کلاس آموزشی دیگر با اولویت کلاس‌های ناشنوایان در دستور کار قرار دارد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان با اشاره به احداث نخستین مجتمع استثنایی دارای امکانات آموزشی و رفاهی مناسب در استان عنوان کرد: طی سفر رهبری به استان 50 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافت که این پروژه باید طی دو سال به بهره برداری برسد.

وی همچنین اذعان داشت: حضور خیران در آموزش و پرورش استثنایی استان خالی است.