به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، علیرضا توسلی‌نیا اظهار داشت: اولویت تخصیص این اعتبارات به این شرکت‌ها برای تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، احداث کانال‌های آبیاری بتنی و لوله‌گذاری، استخر ذخیره آب، جاده بین مزارع، مرمت و لایروبی قنوات، ایجاد مجتمع‌های تولیدی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان است.
 
وی تصریح کرد: مدیران عامل این شرکت‌ها در استان باید نسبت به جذب این اعتبارات به‌منظور اجرای برنامه‌های یاد شده اقدام کنند.

توسلی‌نیا افزود: این مدیران عامل باید طرح‌های تدوین شده خود را در قالب برنامه‌های یاد شده با هماهنگی سازمان تعاون روستایی استان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها ارائه کنند تا برای تخصیص اعتبارات به آنان اقدامات لازم صورت گیرد.

این مسوول همچنین به اجرای عملیات آب و خاک، تجهیز و نوسازی توسط شرکت تعاونی تولید بلقیس شهرستان اسفراین و شرکت تعاونی تولید مایوان شهرستان فاروج در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نیز مطالعات فاز یک و دو در سه شرکت تعاونی تولید دهقان شهرستان اسفراین، مرغزار شهرستان فاروج و اسلام‌آباد شهرستان مانه و سملقان برای اجرای برنامه‌های توسعه کشاورزی در استان به پایان رسیده است.

وی افزود: از محل تخصیص اعتبارات ملی سال جاری نیز سه میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای طرح‌های آب و خاک در مزارع تحت مدیریت شرکت‌های تعاونی تولید و هفت میلیارد ریال برای شرکت‌های سهامی و زراعی استان ابلاغ شده تا این طرح‌ها اجرایی شوند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان خاطر‌نشان کرد: طی سال جاری 12 شرکت تعاونی تولید استان به نرم‌افزار سیترا تجهیز شده‌اند.