به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی در سومین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری صنعتی خراسان شمالی که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 38 واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان در دست اجراست.
 
وی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی در سال 83 فعالیت خود را شروع کرده و دارای 9 شهرک صنعتی در هفت شهرستان است و تمام این شهرک‌ها در حاشیه راه‌های اصلی قرار دارند.
 
باقری افزود: تاکنون 365 طرح صنعتی برای استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان از شرکت شهرک‌های صنعتی درخواست زمین داشته‌اند که 164هکتار زمین صنعتی برای اجرای طرح‌های صنعتی به این متقاضیان واگذار شده است.

وی تاکید کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی دارای بیش از یک هزار هکتار زمین است که در قالب منطقه ویژه اقتصادی 306هکتار اراضی صنعتی به شهرک‎‌های صنعتی استان اضافه می‌شود که در مجموع اراضی صنعتی قابل واگذاری به متقاضیان به یک هزار و 467 هکتار می‌رسد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر 133 واحد صنعتی با اعتبار یک هزار و 16 میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند که برای دو هزار و 705 نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: تمام شهرک‌های صنعتی در هفت شهرستان خراسان شمالی دارای امکانات آب، برق و گاز بوده و تصفیه خانه فاضلاب نیز برای تمام این شهرک‌ها پیش بینی شده است.

وی راه دسترسی و نزدیکی به محورهای اصلی را از دیگر مزیت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: از محل طرح آمایش صنعت و معدن نیز 38 پروژه صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با اعتبار دو هزار و 500 میلیارد ریال و اشتغال پیش بینی دو هزار و 250 نفر در دست ساخت قرار دارد که هشت پروزه صنعتی مرتبط با آمایش صنعت و معدن با اعتبار 210 میلیارد ریال و اشتغال 450 نفر به بهره برداری رسیده است.

باقری افزود: از ابتدای فعالیت شرکت شهرک‌های صنعتی در خراسان شمالی 518 هکتار اراضی صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده که 380 هکتار در دولت نهم و دهم بوده است.
 
وی افزود: در حال حاضر 350هکتار اراضی صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آماده واگذاری به سرمایه گذاران است و پیش بینی می‌شود حجم این اراضی در سال آینده به دو برابر برسد.