به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، رضا جلالی در  جلسه ستاد پیگیری مصوبات سفر رهبری در استان اظهار داشت: تاکنون 250 میلیارد تومان بودجه از مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی اختصاص یافته که 106 میلیارد تومان اعتبار مربوط به فاز اول و 114 میلیارد تومان متعلق به فاز دوم سفر رهبری بوده است.

وی تصریح کرد: در راستای سفر رهبری به استان 2 هزار و 600 مصوبه در 10 فصل تا دو سال و نیم آینده در استان اجرا و تکمیل می‌شود.

وی گازرسانی به 410 روستا، آسفالت روستاهای بالای 50 هزار نفر و اشتغال‌زایی و کارآفرینی با 50 میلیارد تومان اعتبار را از جمله مصوبات مهم سفر مقام معظم رهبری اعلام كرد.

جلالی ساخت استادیوم ورزشی در نقاط محروم، 110 میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در ساخت جاده آشخانه - کلاله و هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت راه‌آهن مشهد - گرگان را از دیگر مصوبات این سفر عنوان كرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم در این خصوص بیان داشت: مركز صدا و سیمای استان نیز با برنامه‌های از پیش تعیین شده و همکاری بخش‌های خبر و صدا و سیما توانست در شبکه ملی حضور و نشاط مردم را در سفر پر برکت مقام معظم رهبری به استان به نمایش گذارد.

احمد مهدوی همچنین با اشاره با اینکه برای صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی چهار مصوبه در سفر رهبری به تصویب رسید، گفت: در حال حاضر احداث 20 ایستگاه تلویزیونی چهار برنامه‌ای در نقاط فاقد پوشش استان با تخصیص اعتبار 6 میلیارد ریال در حال انجام است که در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.