به گزارش خبرنگار برنا از خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته 32 هزار و 655 پرونده دعاوی حقوقی به محاکم قضایی استان وارد شد که یک سوم این پرونده ها مربوط به دعاوی خانواده بودند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه نیز 28 هزار و 524 پرونده حقوقی به محاکم قضایی استان وارد شد که بیش از دو سوم این پرونده ها مربوط به دعاوی خانواده در زمینه درخواست مهر، حضانت فرزند، ملاقات فرزند و طلاق بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه دو هزار و چهار پرونده در زمینه دادخواست طلاق در محاکم قضایی استان ثبت شد که حدود یک سوم این دادخواست‌ها در زمینه درخواست طلاق زن از مرد و یک هشتم این دادخواست ها در زمینه درخواست طلاق مرد از زن همچنین نیمی از دادخواست ها نیز در زمینه درخواست طلاق توافقی بوده است.

با این وجود، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطر نشان کرد: طی یک ماه گذشته 120 پرونده درخواست طلاق به شورای حل اختلاف استان ارجاع شد که از این تعداد، 104 پرونده به صلح و سازش منجر شده است.

وی در خاتمه با تاکید بر این نکته که باید موضوع تحکیم خانوده بیش از پیش مورد اهمیت قرار گیرد از عملکرد ضعیف نهادهای مجری حوزه های فرهنگی در زمینه انجام فعالیت های فرهنگی در سطح جامعه انتقاد کرد.