به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، رئیس حوزه هنری استان خراسان شمالی اظهار کرد: گزارش تصویری مرتبط به فیلم‌های منتخب این جشنواره بین‌المللی از چهار بخش اصلی، سینمای اخلاق، بین‌المللی و چشم‌انداز ایران 1404 تشکیل شده است.

میثم مرادی شمار فیلم‌های قابل اکران در جشنواره 100 ثانیه‌ای بجنورد را 200 فیلم اعلام کرد و گفت: این فیلم‌ها در قالب شش باکس برای علاقه‌مندان این فیلم‌ها اکران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فیلم‌های نهمین جشنواره بین‌المللی 100 ثانیه‌ای تا 11 اسفند در بجنورد ادامه خواهد داشت، افزود: این فیلم‌ها طی دو نوبت صبح از 10 تا 12 و عصر از 16 تا 18 به اکران در‌می‌آیند.

وی با بیان اینکه شعار این جشنواره سینمای اخلاق است، بیان داشت: فیلم‌های کوتاه 100 ثانیه‌ای فیلم‌هایی هستند که از عناصر ایجاز و خلاقیت بهره‌مند هستند.

به گفته رئیس حوزه هنری استان خراسان شمالی، در این فیلم‌ها انتقال پیام و محتوای اخلاقی و معرفتی در آن‌ها مدنظر کارگردان است.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در خراسان شمالی تصریح کرد: به طور حتم برگزاری این جشنواره در استان با توجه به ظرفیت‌های هنرمندان باعث رشد استعدادهای جوانان خواهد شد.

مرادی با تاکید بر حمایت، برنامه‌ریزی و آموزش فیلم‌سازان گفت: البته توسعه این بخش نیازمند حمایت دستگاه‌های متولی این حوزه است.