به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، حجت‌الاسلام سیف الله سهرابی اظهار کرد: این طرح در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان اجرا می‌شود.

وی گفت: مکان اجرای این طرح در شهرستان بجنورد در محل صحن حرم امامزاده سید عباس(ع) بجنورد و امامزاده سید اسماعیل(ع) بابا امان همچنین صحن حرم امامزاده حمزه رضا(ع) و امامزاده غیبی(ع) شهرستان شیروان است. ‌

سهرابی خاطرنشان کرد: طرح آرامش بهاری در شهرستان اسفراین نیز در محل صحن حرم امامزاده جعفر(ع) روستای کوشکی، در آشخانه در محل صحن حرم امامزاده دلاور و امامزاده ابراهیم روستای انصار، در فاروج درصحن حرم امامزاده جعفر روستای سیاهدشت و امامزاده محمد روستای برگرد و در شهرستان گرمه و جاجرم در محل صحن حرم امامزاده زین العابدین روستای سنخواست و امامزاده فخرالدین ایور که از امامزادگان شاخص شهرستان های استان است، برگزار می‌شود.

وی برپایی ایستگاه‌های صلواتی، ادعیه، سخنرانی و مداحی، مسابقات فرهنگی و نمایشگاه‌های محصولات فرهنگی را از جمله برنامه‌های اجرایی این طرح اعلام کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی به برپایی خیمه‌های معرفت همزمان با اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: برپایی غرفه کودک و نوجوان، عفاف و حجاب و مشاوره وقف از جمله برنامه‌های اجرایی در این خیمه‌ها هستند.

وی افزود: این در حالی است که به منظور اجرای این طرح بالغ بر 30 نفر از مبلغان نیز به امامزادگان روستاهایی که در مسیر عبور زائرین و مسافرین قرار دارند، اعزام می‌شوند. به گفته سهرابی، طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه امسال آغاز و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.