به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا، اظهار کرد: براساس تفاهمنامه همکاری در امور فرهنگی و دینی که مابین این اداره‌کل و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد منعقد شده است طرح آموزشی محله محور با رویکرد مهارت‌های زندگی از اول اسفند 92 آغاز شده و تا پایان تیر 93 ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: این 10 ساعت آموزش شامل پنج ساعت آموزش توسط اساتید حوزه دین در مورد مسائل اعتقادی و مهارت‌های زندگی و پنج ساعت آموزش توسط اساتید حوزه روانشناسی است.

حجت‌الاسلام روحانی‌نیا افزود: در طول اجرای این طرح تأمین اساتید حوزه دین و معرفی و هماهنگی مساجد و حسینیه‌ها در صورت لزوم بر عهده این اداره‌کل و برگزاری و اجرای سه دوره آموزش مهارت‌های زندگی به مدت 30 ساعت به ازای هر دوره 10 ساعت آموزشی در سه محله بجنورد با بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های مختلف و شورای یاران محلات بر عهده شهرداری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی عنوان کرد: تعمیق و تبلیغ الگوها و آموزه‌های دینی، ارتقای سطح آگاهی همسران در زمینه فضایل اخلاقی و حرفه‌ای، تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از گسستگی‌های عاطفی در خانواده و شناساندن جایگاه مشاوره به همشهریان از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.